KANAALEILAND SLUISKIL EXCURSIES VOGELBESCHERMING Waudelexcursies in het kader van de cursus Vogels Her kennen van Vogelbescherming. Leiding: Edy Bogaert. Wandelingen in de WMZ-bossen Clinge. Aanvang 9-30 uur; vertrekpunt: parkeerplaats IN TER. JU TE in de Molenstraat. 198515 december 1986: 19 januari 23 februari 30 maart 4 mei 8 juni 12 oktober Wandelexcursies in de WMZ-bossen te Sint Jansteen. Vertrektijd eveneens 9.30 uur. Vertrekpunt: de Van Ho- gendorplaan te Kapellebrug vlak voor het kantoor van de Belgische douane komende vanaf Hulst. 1986: 10 augustus en 14 december. Op 19 oktober 1985 vond de 10-jorige Max-Menno Jongsma uit Hoek 'n dood 9 Smelleken nabij de Molendijk aldaar. Hij brqcht 't diertje bij ondergetekende. Ik besloot de vogel op te sturen naar 't Zool. Museum van Amsterdam. Bij nader onderzoek bleek de vogel evenwel "te ver weg" te zijn om nog gebalgd te kunnen worden. Desondanks toch bedankt Max-Menno, want als waarneming wordt deze tamelijk zeldzame vogel natuurlijk wel gere gistreerd en is daardoor waardevol voor ons archief. We mogen jeugdleden - en anderen - oproepen in voorko mende gevallen op soortgelijke wijze te handelen. Bouke Grootjans. Zondag 2 februari 19 86 Tijdens de busreis van februari vorig jaar,-zijn we ook langs het Kanaaleiland bij Sluiskil gereden. Grote aantallen eenden hebben we daar geteld en we waren verwonderd over de verschillende soorten die we daar aantroffen o.a.smient, pi jlstaartslobeendkuifeendtafeleendwin tertaling, toppereend en brilduikerOok waren er een paar honderd ganzen in de buurt en eigenlijk vonden we het jammer dat we weer tafeleend verder moesten,want hoe langer we keken,hoe meer verschillende soorten vogels we ontdek ten. Om de vogels van het Kanaaleiland eens rustig te obser veren, gaan we daar op een rustige zondagmorgen in februari eens wandelen van 09.30 uur tot 12.00 uur o.l.v.onze voorzitter Peter Maas.We verzamelen op de parking van de Fa.de Rijke,dat is op de Rijksweg rijdende van Sluiskil in de richting Driekwart-Sas van Gent aan de rechterkant van de weg tegenover de laatste afslag links naar Sluiskil- Stroodorpe 167

de Steltkluut | 1985 | | pagina 9