vallen Spreeuwen; alleen beide voornoemde kasten bevatten reeds 14 spreeuwen. Mogelijk is hier sprake van een zeker specialisme Hiermee is weer enig voer geboden aan de discussie of het wel of geen nut heeft een torenvalkkast boven bv. een boomgaard te hangen als preventie maatregel. De overige resten zijn als volgt verdeeld: Woelmuizen 61.4239 exin 5 soorten waarvan meer dan Van de Mol betreft het alleen mummies, verse prooi- en of resten huid etc. In braakballen zijn nog geen schedels of andere resten aangetroffen. Haas wordt slechts bij hoge uitzondering als prooi aangetroffen. Ditmaal betrof het twee achterpoten van een jong ex. Vaak worden tussen de braakballen exemplaren gevonden die alleen maar blijken te bestaan uit samengeklit zand met stukjes gras, stro en zeer fijne steentjes. G-lutz von Blotzheim, Bauer Bezzel, 1971 noemen gras tesamen met bessen en appels als ongewone voeding in geval van nood. (Vor allem in notlagen oder bei leicht zugang lichem Angebot genutzt wirdSteentjes zouden per onge luk met het voedsel mee naar binnen komen. Dit alles lijkt ons vrij onwaarschijnlijk daar het percentage van dat soort braakballen in voorkomende gevallen te hoog is. In kast 103 werd in een partij braakballen (verzameld op 23/3/84) een ring gevonden, Bruxelles 1671213, die bleek te hebben toebehoord aan een Graspieper als volwassen vo- de helft Veldmuis Echte muizen Spitsmuizen diversen 1 Konijn. 67$ 26 exin 4 soort 16.2$ 63 exin 3 soort 2.0$ 8 ex.waaronder 26 exin 4 soorten. 63 exin 3 soorten. 8 ex.waaronder 6 Mollen, 1 Haas en 22

de Steltkluut | 1986 | | pagina 24