EXCURSIEVERSLAGEN worden, en herinneringen zijn er al zoveel. Allemaal gedachten die op kunnen komen als je de moeite neemt bij zo'n putje te stoppen, op de dijk te gaan zitten en je ontvankelijk te stellen voor het schouwspel dat zich er afspeeltEen schouwspel dat onze aandacht zeer zeker verdiend. M.A.Buise, Julianalaan 11 4561 JA Hulst. 01140-13887. Literatuur Steijns, E., 1977. Winst en verlies. De Steltkluut 7: 41 Wilderom, M.H., 1973. Tussen afsluitdammen en deltadijken, deel 4. UitgMHWilderomVlissingen. Verder zijn diverse kaarten bestudeerd in de archieven te Axel en Hulst. Ekskursieverslag Braakman 13 januari 1985 Daar het 's-nachts 10 graden of meer gevroren had, was het bij de aanvang van de tocht om negen uur eveneens niet echt warm. Bovendien had de op 4 januari begonnen vorstperiode er voer gezorgd, dat de hele kreek onder een dikke ijslaag- lag Alleen in een wak in het Isabellakanaal waren flink wat vogels te zien, verder alleen rond de brug aan de Middenweg, waar ook nog wat open water was, waren watervogel aanwezig. Gezien de agregatietoestand van het water, werd besloten over het ijs te wandelen, via het eilandje, de punt van het rekreatiegebied richting het Noordenbos. Zo gezegd, zo gedaan. Buiten de twee wakken was het echter niet druk. In het bos werden wat mezen, roodborstjes en merels gezien. Een ijsvogeltje en twee waterrallen aan de Westgeul ble ken nog steeds te kunnen overlevendankzij enkele open wakken in het slootje, dat de NoordWestgeul verbindt ipet de Braakmankreek. Hier werd ook een wintertaling gevonden tussen het riet, die er slecht aan toe was. Helaas verdween dit dier tus sen de vegetatie, zodat we geen eerste hulp konden bieden. De in de week tevoren nog gesignaleerde baardmannetjes konden we niet ontdekken; wel werden forse troepen Kolgan- zen gezien, die allemaal richting Koudenpolder bleken te gaan. Bij deze troepen had zich een Brandgans aangesloten. Overigens bleken er later in de Koudenpolder zo'n 800 kolganzen te zitten. Weinig vogels werden gezien, de wandeltocht over het ijs was echter een belevenis van de eerste ordeTezamen met 2 9

de Steltkluut | 1986 | | pagina 31