TELEVISIECURSUS VOGELBESCHERMING geluk krijgen we ook toestemming voor de rest van het plan. Als u de stinze-plantjes 'n keer zelf wilt bekijken kom dan naar deze excursie die onder leiding staat van Marion Kindt. Vogelkijkexcursies op zondag 4 mei en zondag 8 juni. Verzamelen om 9«30 uur bij het oude postkantoor aan de Nieuwstraat in Terneuzen voor een vogelkijkexcursie langs de havens van Terneuzen. We gaan daar kijken naar vogels van de zeekant onder- leiding van Marcel Capello en Max Janseeen tweetal ac tieve jeugdleden die daar, sinds februari 1983, regematig waarnemingen en inventarisaties doen. Zij hebben ontdekt dat dit een heel interessant gebied is, omdat men er gemakkelijk vogels van dichtbij kan bekijken. Zo zal het duo u wijzen op de verschillende kleden van verschillende meeuwensoorten. De visdievenkolonnie zal rond die tijd ook al bezet zijn en vanaf de weg zult u met de kijker rustig hun territoriumgedrag kunnen gadeslaan. Ook tal van andere vogel soorten zullen wij tijdens deze excursie kunnen observeren. Kortom u zult versteld staan van het feit, dat in zo'n bedrijvig havengebied, zoveel verschillende vogel soorten te zien zijn. Voor degene die meer van de 'bossen houden, verwijzen we u naar de excursies van Edie Bogaert die ook op deze data gehouden worden in het kader van de cursus van Vogelbe scherming. In de bossen van de WMZ te Glinge en St.Jansteen leven tal van typische bosvogels zoals spechten, duiven, vinken, mezen, nachtegaal en wielewaal. Voor het herkennen van dit soort vogels moet u bij Edie zijn.

de Steltkluut | 1986 | | pagina 12