Zo lang we tussen de bebouwing bleven liep het met het weer wei los maar eenmaal op de Oostdijk kwamen we van een koude kermis thuis. Wanten en mutsen boden nauwelijks weerstand tegen de wind en ook gedachten aan hete erwtensoep met rook worst verdreven nauwelijks de kou. De moraal was evenwel prima want op diverse wakken die nog open waren op de Vogel zaten veel vogelsHet determineren gat evenwel problemen door de lichtval en de afstand. In de Putting een paar fraaie kluchten Patrijzen maar ver der alleen maar sneeuwbedekte weilanden en akkers. Gezien de kou en het gevaar voor bevriezing werd de korte route over de Karnemelkstraat terug naar Hengstdijk genomen. De kleine Putting werd daarna nog even met.de auto opge zocht; hier zaten een paar honderd ganzen. Om 11.20 uur werd de groep ontbonden. Grote Vogel: Grote zaagbek min.28; Wilde eend 130; Pijl staart 1m; Smient 180; Meerkoet 90; Wulp 4; Kuifeend 1m 1 vrEkster 1 Zwarte kraai 1 w.s.Geoorde fuut 1x; Smelleken of Torenvalk 1x. Putting: Patrijs 5+8; Veldleeuwerik 1Eister 2. Doolhof: Ransuil 8; Turkse tortel 1Sperwer 1Aardmui0 1 vr M.Buise EKSKURSIEVERSLAG PEREB00MSGAT 17-8-1985 Deze ekskursie onder leiding van Luud Persijn ging een kwartier later van start dan was aangegeven door de harde regen. Daarna was het gelukkig wat beter en kwam er zelfs een' zonnetje te voorschijn. Toch was het erg winderig en steeds was er vrij veel bewolking. Dit mocht de pret niet drukken. De 9 ekskursie- gangers konden onder de deskundige begeleiding kennis maken met het kleinschalige landschap. De diverse elementen, zoals kreek met rietmoeras en weiland, bebossing, slootkanten, knot- wilgenrijen en kruidige dijken hadden veel te bieden. Wat vogels betreft was het er vrij rustig. Leuk waren roepende Matkop, Grauwe vliegenvanger, terwijl een 3-tal Futen werden ge zien. Een gealarmeerde Steenuil schoot weg vanuit een knotwilg, terwijl een troep van 20 fouragerende Huiszwaluwen het geheel opluisterden. O Het vrij zachte weer, rond de 20 C. zorgde ervoor, dat veel insektenaktiviteit kon worden vastgesteld. Enkele bijzonderheden waren Distelvlinder 9 ex, de soort is dit jaar trouwens bepaald talrijk te noemen, Groot koolwitje 1 ex, Atalanta 1 ex, Gewoon blauwtje 6 ex, Gammauil 3 ex, Kq®ruil 1 ex, Argusvlinder 3 ex, Vedermot, vrij zeker de vijfvingerige; 1 ex. De meest aanspre kende vlindersoort was echter wel het Landkaartje, waarvan 1 ex, uiteraard in het donkere zomerkleed werd gezien. Een 45-tal rupsen van de Kleine vos op een brandnetel werden ontdekt, terwijl enkele andere opvallende insektesoorten aan- 6 3

de Steltkluut | 1986 | | pagina 33