AANKOMST ZOMERVOGELS 1985 DOOR MARCEL CAPELLO AXEL3E KREEK INVENTARISATIERAPPORT. Helaas zijn in de tekst van bovengenoemde publikatie enkele zinnen weggevallen. Nog opgenomen dienen te worden bij de Meerkoet Het maximum aantal broepaar/territoria in 1 981 wordt geschat op 30 Bij Waterhoen: Het maximum aantal broedpaar/territoria in 1 981 wordt geschat op 26 Inle iding Dit overzicht is anders opgesteld dan in andere jaren. Toen namelijk werden naast de 2 vroegste waarnemingen ook, indien mogelijk, verdere waarnemingen vermeld. In dit overzicht zijn enkel de twee eerste meldingen opge nomen. Ook van het schematisch weergeven van de gegevens wordt nu afgezien. De tekst vormt nu een belangrijk aspect van verslag, vooral omdat dit toch wel makkelijker leest Bespreking van de verzamelde gegevens Dit verslag is samengesteld met de gegevens die ik kreeg toegestuurd van 21 spontane mensen. Deze mensen, zorgden ook in 1985 weer voor een aantal leuke dingen. Zo kreeg ik van maar liefst 6 soorten winterwaarnemingen binnen. Deze soorten betroffen de tjiftjaf, bruine kiekendief, zwartkop, boerenzwaluw, zwarte roodstaart en roodborst- tapuitOver de jaren '80 - '85 zijn dit in totaal 11 van de 42 soorten (26$). In de andere jaren werden winterwaar nemingen verricht van de purperreiger, grote stern, gele kwikstaart, blauwborst en srïorVooral de 5 laatstgenoemde soorten zijn bijzonder tot uniek te noemen voor Nederlandse begrippen In het project van 1985 heb ik 3 soorten toegevoegd omdat ook zij echte zomervogels zijn. Dit zijn de bruine en grauwe kiekendief en de strandplevierVoor 1986 wil ik er ook nog de beflijster bijvoegen. Er kwamen opvallend weinig waarnemingen binnen van de vol gende soorten; zomertaling, dwergstern, paapje en snor. 4 8

de Steltkluut | 1986 | | pagina 18