EXCURSIEVERSLAGEN Pimpelmees Winterkoning Groenling Ekster Torenvalk Slechts enkele malen waargenomen: Koekoek Goudvink Groene specht Draaihals Turkse tortel Houtduif Boomvalk Bonte vliegenvanger Daarnaast trof hij er de volgende zoogdieren aan: verwilderde Kat Konijn Bunzing Wezel Egel Hermelijn Tussen de afgevallen bladeren en de bodembedekkende planten komen minstens vijftien soorten slakken voor waaronder zowel naakt- als huisjesslakken. Eén van de voorkomende soorten is de betrekkelijk zeldzame Laciniaria biplicata (helaas geen Nederlandse naam) Ook de insectensoorten mei- en mestkevers komen in het re servaat je voor. De zeldzaamste planten zijn de adventieven doornappel en koekruid R.Bleyenberg en G.Sponselee. GROOT EILAND 9 maart 1985. Rond 13.00 uur verzamelen zich 23 personen op het parkeer- terreintje aan de Achtste Verkorting voor een wandeling rondom het Groot Eiland. Het weer was zacht, er stond vrij wel geen wind en er hing een lichte nevel over land en wa ter. Als tastbare herinneringen aan de strenge vorstperi oden van kortgeleden lagen in sloten heel wat dode bruine kikkers en padden, door de kou verrast in hun winterslaap. Enkele oude verrotte populierenstobben waren overdekt met paddestoelen, allemaal even mooi en allemaal even onbekend. Qua vogels werden we niet teleurgesteld. Zeldzaamheden wer den niet gezien maar er was toch altijd wel wat dat de aan dacht trok waardoor de groep om de haverklap uiteenviel in kleine discussiegroepjes. Erg leerzaam waren twee tamme kolganzen en drie evenzo tamme rietganzen op enkele meters voor ons neus in een privé "wildpark" te Luntershoek. Met de vogelboek erbij keamen we er goed uit. Baltsende kievitten boven de Grote Plaat fungeerden als vroegtijdige lenteboden. Ook de reigers waren al in voorjaarsstemming te horen aan het gekrakeel op het Plaatje.

de Steltkluut | 1986 | | pagina 30