NOTULEN NAJAARSVERGADERING 1985 De voorzitter opent de vergadering met een welkomstwoord. Hij geeft de bedoeling van de avond aan na een huishoudelijk gedeelte is er ruimschoots tijd gereserveerd om ieder aan het woord te laten. De notulen van de vorige vergadering worden vastgesteld overeenkom stig het concept dat was opgenomen in de Steltkluut. Ook de begroting wordt vastgesteld zonder verdere op- of aanmerkin gen uit de vergadering. Naar aanleiding hiervan licht^de penningmeester toe dat het voorne men bestaat om van de Terneuzense Wereldwinkel een permanente ruim te te huren. De vergadering gaat eveneens akkoord met het bestuursvoorstel om ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van de vereniging een foto boekje uit te geven gewijd aan kleine waardevolle landschapselementen. Om alle leden een gratis exemplaar te kunnen verschaffen dient een bedrag van circa 5000,- te worden gereserveerd. Op voorstel van het bestuur besluit de vergadering om een nieuwe lid maatschapscategorie in te voeren, m.n. het "medelid". De bedoeling is om huisgenoten in de gelegenheid te stellen persoonlijk lid te worden. Medeleden krijgen niet het periodiek toegestuurd. De contri butie voor een medelid wordt vastgesteld op vijf gulden per jaar. Ter afsluiting van het huishoudelijk gedeelte doet de voorzitter nog enige mededelingen. De vaststelling van het huishoudelijk regle ment is vooruitgeschoven naar het volgend voorjaar. De leden zullen van te voren een concept-reglement toegestuurd krijgen. Hij stelt voorts verheugd te zijn met de groeiende belangstelling van de jeugd voor de schuilhut aan de lerneuzense spuikom. Er zijn nieuwe stickers besteld, dit om de aanwezigheid van onze vereniging te propageren. Een leuke reclame belooft ook een tv-optreden van drie jeugdleden. Marcel Capello, Max Janse en Paul Marinissen doe mee aan de NCRV-kwis "Ja, natuurlijk". Ten slotte deelt hij mee dat aandacht besteed wordt aan grensover schrijdend overleg met Belgische zusterorganisaties. G. Sponselee is hier nauw bij betrokken. Na een korte pauze wordt de vergadering heropend. De leden van de diverse werkgroepen maken van de gelegenheid gebruik om te vertellen over hun activiteiten. De vogelwerkgroep en de plantenwerkgroep doen een oproep voor nieuwe leden en belangstellenden, vooral uit het land van Hulst. In het winterseizoen is iedereen op zaterdagmorgen welkom bij de knotgroep. De planologiewerkgroep nodigt ieder uit alert te zijn op planologische ingrepen welke niet door de beugel kunnen. Marcel Capello zegt belangstelling te hebben om mee te doen aan een werkgroep entomologie. W. de Koek doet enige suggesties. Is het mogelijk een evenementenka lender te maken welke door de leden zelf kan worden bijgehouden Hij heeft het dia-archief van de vereniging geordend en kwam tot de conclusie dat er een aantal fraaie series kunnen worden samengesteld. Wie voelt zich geroepen hiervan gebruik te maken? Voorts wijst hij op het belang van goede contacten met de pers en de behoefte aan een 35

de Steltkluut | 1986 | | pagina 5