JAARVERSLAG 1985 toegankelijk tijdschriftenarchief. Van bestuurszijde wordt gesteld dat e.e.a. in overweging zal worden genomen. Van zijn suggestie om de mening van de leden door middel van een en- quete te peilen, wordt gelet op eerdere ervaringen, weinig heil ver wacht. De respons is te beperkt en niet representatief. In de discussie komt voorts ter sprake dat nieuwe mogelijkheden wor den geopend als de vereniging een eigen lokaal krijgt, tezamen met de wereldwinkel. J. Poortvliet en H. Castelijns signaleren dubieuse jachtpraktijken Er blijkt nogal eens sprake van handelingen die ook door bonafide jagers worden afgewezen maar nu eenmaal niet bij de wet zijn verboden. Naar aanleiding van enige praktijkvoorbeelden wordt afgesproken dat dergelijke gevallen toch onder de aandacht van de bevoegde instanties zullen worden gebracht. Gelet op het gevorderde tijdstip ziet de voorzitter zich genoodzaakt de geanimeerde vergadering te besluiten. Hij dankt de aanwezigen voor hun bijdrage. "Het bestuur brengt op een algemene vergadering binnen zes maanden na afloop van het verenigingsjaar zijn jaarverslag uit aldus is be paald in de in de loop van het verslagjaar 1985 gewijzigde statuten. Deze statutenwijziging was mede een vervolg op een in de loop der jaren gegroeide ontwikkeling. De Steltkluut werd van vogelwacht een natuurbe schermingsvereniging. De doelstelling werd aangescherpt als volgt om in het belang van mens, fauna en flora het juiste beheer te be vorderen van de natuur, het milieu en het landschap Een tweede voor de vereniging zeer belangrijke gebeurtenis was het aantreden van een nieuwe voorzitter. In het navolgende gaan we nader in op de belangrijkste aspecten van het verenigingsleven in het verslagjaar. De leden Moest in de vorige verslagen melding worden gedaan van een lichte daling van het ledental, dan kan nu gesproken worden over een kentering. Het ledental stabiliseerde zich. Op de adreslijst prijken 537 namen per 31 december 1985. Een verheugende ontwikkeling is dat het aantal jeugdleden groeit. In het verslagjaar werd tevens besloten een nieuwe lidmaatschap categorie in te voeren het medelid. Hierdoor worden huisgenoten in de gelegenheid gesteld lid te worden zonder dat zij persoonlijk het tijd schrift ontvangen. De algemene ledenvergadering kwam drie keer bijeen en wel op 11/2, 13/6 en 12/12. 36

de Steltkluut | 1986 | | pagina 6