GEZOCHT: BOMEN Onze streek is arm aan waardevolle bomen: de overstromingen en oorlogen hebben hun tol geëist en hetgeen er nog over is wordt nu bedreigd door de bodemverontreinigingluchtver vuiling of technische ingrepen. Het is daarom erg belangrijk deze kleine landschapselemen ten voor onszelf en het nageslacht te bewaren. Eén van de manieren om dit te doen is het centraal registre ren door de Bomenstichting van alle gegevens van de boom, zoals soortnaam, leeftijd, lengte, stamomvang, toestand, ligging en eventuele bedreiging. Hierdoor zal het o.a. mogelijk zijn gemeentelijke overheden te informeren over het waardevolle bomenbestandzodat zij hiermede rekening kunnen houden. De Bomenstichting hoopt hiermee te bereiken dat waardevolle bomen beter beschermd worden. De Stichting landschapsverzorging Zeeland heeft de coördi natie op zich genomen van deze inventarisatie. In onze streek zullen Johan en Luciën Calle op stap gaan om alle waardevolle bomen te registreren. Bij het opsporen van al deze bomen is het ondoenlijk in elk hoekje en gaatje van Zeeuwsch Vlaanderen te kijken, zodat eenieder, die zelf een boom of bomen heeft of weet te staan verzocht wordt de SLZ te bellen of te schrijven: Postbus 286, 4460 AR Goes, tel: 01100-30936, of Schouwburg straat 2, 4501 BR Oostburg, tel: 01170-3650 of 01178-1744. Onder waardevol wordt het volgende verstaan: in de streek weinig voorkomend, leeftijd vanaf 50 jaar, of van historisc betekenis: b.v. Treurwilg, Treureslinde, Notelaar, Iep, Kastanje of Beuk. 39

de Steltkluut | 1986 | | pagina 9