WAT ONZE AANDACHT HEEFT Meeuwenproblematiek De gemeente Terneuzen wil via afschot een eind maken aan de meeuwenoverlast bij de regionale vuilnisbelt. In een reaktie naar de gemeente toe hebben wij gesteld dat afschot niet de ideale oplossing is. Immers de vogels worden wel van de belt afgejaagd maar zullen daar door uitwijken naar de omliggende landbouwgronden waar door juist extra schade op kan treden. Bovendien blijft de oorzaak van het grote aantal meeuwen onverminderd voortbestaan: een onbeperkt voedselaanbod. Het zou beter zijn om het gestorte vuil systematisch af te dekken met grond waardoor het onbereikbaar wordt. Bovendien is het o.i. geen slecht idee om de boeren uit de omgeving jaar lijks een schadevergoeding te geven en deze onkosten te verwerken in de normale exploitatiekosten van de belt. Braakman Samen met 't Duumpje hebben we een beheersplan opgesteld voor het natuurgebied op de punt van het recreatieter rein. Dit plan zal op 27 mei officieel worden aangeboden aan de fam. v.d.Bosch, beheerder van dit gebied. Voorgesteld wordt om een groot deel jaarlijks te maaien waardoor de zeer soortenrijke vegetatie zich verder kan ontwikkelen. Daarnaast zal plaatselijke extensieve be weiding de diversiteit nog vergroten. Het terrein zal niet toegankelijk zijn voor het publiek, met uitzondering van een aan te leggen wandelpad langs de rand welke beperkt zal worden opengesteld. Roofvogels Roofvogels aan het Peereboomsgat hebben het vaak hard te verduren, zo blijkt uit een zwarte lijst opgesteld door Luud Persijn. Op zijn initiatief heeft de Steltkluut samen met onze belgische zustervereniging v.z.w. de Durme een schrijven gericht aan o.a. jagers en vissers; aktief in het gebied. Eveneens aangeschreven zijn o.a. gemeente, rijks- en veldpolitie, waterschap en S.B.B. Hopenlijk zal door deze aktie het afschieten van o.a. Bruine kiekendief definitief tot het verleden behoren. Gifvaten Het zal u niet onbekend zijn: kranteberichten over stort plaatsen waar in het verleden gifvaten zijn gedumpt. Het is vooral de provincie die via het bodemsaneringsplan probeert om het gif weer op te ruimen. De Steltkluut is samen met o.a. de Zeeuwse Mi1ieufedetatie begonnen aan 73

de Steltkluut | 1986 | | pagina 11