BALTSENDE FUTEN IN DE BRAAKMAN een inventarisatie van mogelijk verontreinigde stort plaatsen. Van tientalle lokaties proberen we na te trekken of het slechts om geruchten gaat of dat er wer kelijk gif is gestort en zo ja welk en hoeveel. Het ligt in de bedoeling om deze gegevens te bundelen in een soori zwartboek om hiermee de ernst van de situatie aan te ge ven. Als u nog wat weet of vermoedt bij u in de polder geeft u dat dan even door aan het bestuur S treekplan Voor Zeeland wordt een nieuw streekplan voorbereid. In een reaktie naar de provincie wijzen wij er o.a. op dat zowel de V.O.W. als de weg Driewegen - Terhole onlangs nog door de Kroon zijn geschrapt; dat de stap die Ter- neuzen wil maken over de kreek om meerdere redenen onge wenst is, evenals een totaal nieuwe rondweg bij St. Jan steen dwars door het waterwingebied; dat wij uitbreiding van recreatie in de Braakman in zuidelijke richting af wijzen; dat er aan de voorgenomen ruilverkaveling Axel - Zaamslag de nodige randvoorwaarden gesteld dienen te worden en dat wij van mening zijn dat onze streek al met voldoende zeehaventerrein gezegend is terwijl Vlissingen Oost nog de nodige ruimte heeft. Tenslotte wordt gepleit voor een concretere invulling van landschaps- en bosbouw, waarbij o.a. rekening gehouden wordt met aanwezige natuur- en landschapswaarden. Een positief punt: het Baalhoek- kanaal blijft geschrapt We reden 4 april bij het aquaduct over het Isabellakanaal We stopten en zagen 2 baltsende Futen van heel dichtbij De Futen schudden hun kopjes heen en weer en ze zetten hun prachtige kuif op, doken onder en ze kwamen weer met plan ten boven water. Ze zwommen heel snel recht op elkaar af. Ze stonden toen recht tegenover elkaar en boden elkaar de planten aan. Af en toe onderbrak een Meerkoet hun spel. Maar het mannetje joeg de Meerkoet snel weg. Waarschijnlijk gaan die Futen daar een nest bouwen. Gwendolyn Dieleman 9 jaar) Weststraat 33, 4553 AH Philippine. 7 4

de Steltkluut | 1986 | | pagina 12