MEDEDELINGEN Een enkeling moet er aan wennen. De meeste reacties zijn zonder meer positief. De nieuwe jas voor De Steltkluut is gewoon mooi. Hoe kan het ook anders, het ontwerp is,uiteraard zouden we zeggen, van de hand van G. van Avermaet, Oostakker. Zo staat het tenminste in het colofon van dit periodiek. "G. van Avermaet" is voor velen geen onbekende en anders om is hij niet onbekend met het Zeeuws-Vlaamse land. Weinige Zeeuws- Vlamingen kennen onze polders dijken, kreken, schor en slikken zo goed en van nabij als Gilbert van Avermaet, alias Broeder Simeon. De man verstaat dan bovendien nog de kunst (of moet zoiets met een K wor den geschreven) om dit te verbeelden in ragfijne, uiterst trefzekere lijnen Het "oude" embleem van de Steltkluut, eveneens een ontwerp van zijn hand diende reeds ruim tien jaar als het handelsmerk van onze verenigint In het licht van het dertigjarig bestaan werd Br. Simeon gepolst over een nieuw ontwerp. Enige dagen later reeds gleed het in de bus. Dit keer geen pentekening maar een soort sjabloon in gekleurd karton met adviezen en suggesties voor de drukker en de verzenders van het tijd schrift. In enkelè pure lijnen en vlakken is niet zomaar een vogel gemaakt, maar een typische onmiskenbare Steltkluut. Het resultaat is bovendien in esthetisch opzicht verbluffend evenwichtig, zwierig, speel: kortom vooral mooi Te mooi om er iets aan te doen. De ontwerper raadde ons aan om in de plaats van het omslachtige plakwerk dat nodig is om het tijdschrift te versturen met de omslag (een halve dag en een boel plakstiften gaan er altijd mee heen) een adreslabel te plakken rechtstreeks op de kaft ter hoogte van de nek van het embleem. We konden het echter niet over ons hart krijgen. Poezie in beeld moet je niet vermengen met een postcodenummer en een stempeltje "port payé". Broeder Simeon, hartelijk bedankt J. Lievens, secretaris. Naar aanleiding van de samenvattingen van de lezingen op een in 1984 gehouden symposium heeft André de Meijer de situatie ten aanzien van Zeeuwsch-Vlaanderen op papier gezet. Zijn 18 pagina's lange beschouwing is tegen de ge ringe som van TWEE GULDEN verkrijgbaar in de (wereldwin kel, Walstraat 7 te Terneuzen. Indien toezenden gewenst wordt 1.40 meer overmaken voor portokosten De titel van het artikel: VERANDERINGEN IN DE PADDESTOELENFLORA VAN Z.VLAANDEREN? 6 8

de Steltkluut | 1986 | | pagina 6