de ringen is daarbij gewenst. Iedere inzender ontvangt nadere byzon- derheden over de waargenomen vogel. Meinte Engelmoer, Bentismaheerd 39, 9736 EC Groningen, telefoon 050-421158. OP WEG NAAR EEN EXCURSIE Op zondagmorgen 4 mei was ik vanuit Hoek op weg naar Terneuzen om aan de excursie op het sluizencomplex deel te nemen. Meestal ga ik zo'n halfuur voor de tijd op stap, omdat on derweg ook altijd nog wel het één en ander te zien valt. Zo ook deze keer. Net voor de stoplichten bij het Spuikom zag ik een groep van ongeveer 40 Spreeuwen die zich luid roepend en schreeuwend om een grotere vo gel ophielden. Even de kijker uit de tas. De grotere vogel bleek een Ekster te zijn, die een Spreeuw in zijn snavel had I De grote groep Spreeuwen belaagde hem echter zozeer, dat hij zijn snavel opende om zich te verdedigen. De Spreeuw die hij gepakt had ontsnapte op dat ogenblik en een achtervolging van de Ekster volgdeDe Ekster gaf het echter bij de weg richting Sluiskil op en de groep Spreeuwen ver dween in de verte. Ik vertelde deze naar mijn mening eigen aardige waarneming aan de excursieleiders en -deelnemers, die iets dergelijks nog nooit eerder van een Ekster hadden gehoord. Is dit gedrag voor een Ekster normaal? Paul Marinissen, Azalestraat 57, 4537 RA Terneuzen. OPM. REDACTIE Prisma Vogelboek JESluiters1958) zegt bij voedsel: "Hoofdzakelijk insecten; slakken, wormen, aas. In voorjaar jonge vogels en eieren. Ook muizen, vruchten, graan, bessen" Er staat dus niet met zoveel woorden dat reeds uitgevlogen jongen aangevallen worden. The Handbook of the British Birds (Witherhy, Vol i) wijst wel in die richting: Pood.Mainly insects (Coleoptera and larvae Lepidoptera, larvae Tricho- ptera (caddis-fly pupae), etc.)also small mammals (young rabbit, rats, field-mice), birds (young Wood-Pigeons, chicken, Blackbirds, Thrushes, etc.), and eggs of game-birds, Thrushes, Blackbirds, and small birds Mollusca (slugs and snails), worms, ticks, etc. Vegetable matter wheat and oats, acorns, nuts, beechmast, fruit (apples, cherries, plums, etc.), peas, potatoes, and berries. Has been known to attack sickly or injured stock and even donkey: as well as eating carrion. F.C.R.J. 1 0 3

de Steltkluut | 1986 | | pagina 13