Totaal werden 13 soorten dagvlinders en 2 soorten nachtvlin ders gedetermineerdDeze laatste zijn aangegeven door een Naast het relatief zeldzame vuurvlindertje, waren een aan tal soorten opvallend talrijk, bijv. het oranje zandoogje, het geel dikkopje, en het icarusblauwtje werden in redelijke aantallen aangetroffen. Ook het klein koolwitje was niet zeldzaam Eerstgenoemde 3 talrijke soorten werden ook elders in vrij forse aantallen aangetroffen. Zo werden op 26-8 op een bloemrijke dijk in de omgeving van Terneuzen de volgende aantallen geteld icarusblauwtje 35 ex.,oranje zandoogje 20 ex., geel dikkop- je meer dan 100 ex., hooibeestje 15 ex., naast een aantal andere soorten. Op 2-9 werd aan een bloemrijke dijk even ten zuiden van be schreven gebied nog een paartje oranje luzernevlinder aan getroffen, en mogelijk zelfs nog een derde ex. Het weer tijdens de bezoeken was steeds goed vlinderweer, te weten zonnig en weinig wind, alleen op 27-9 zat er een fris windje. Alle gevangen vlinders werden steeds weer te rug losgelaten. Tot besluit van dit verslag nog het volgendeHet is duide lijk. dat best wel meer soorten te zien zijn dan alleen maar kleine vos en koolwitje. Van belang is er opuit te trekken en de ogen de kost te geven. Vaak zijn diverse vlindersoorten te vinden langs de kant van wegen en paden, als er maar bloeiende planten te vinden zijn. Een zekere tolerantie ten opzichte van akkeronkruiden is derhalve aan te raden, ook in het belang van de vlinders! Gebruikte literatuur L.Gr. Higgins/N.D. RileyElseviers vlindergids1980 D. Carter/R.Philips, Vlinders van Europa, 1983 L. Novek/P. Severa, Thiemes vlindergids, 1980. Wim Wisse, Herman Heijermansstraat 45, 4532 G-J Terneuzen. VLINDERWAARNEMING Woensdag 23 juli 1986. Vandaag vond mijn zusje Olga 6-J jaar) een Grote Beervlinder in de Burgemeester Geillstraat te Ter neuzen. Toen ging ik naar huis om een potje. Ik fietste naar die plek en stopte hem er in, maar hij sliep nog. Snel er mee naar Peter Maas, die zag dat het een Grote Beervlinder was (mannetje). Even later hebben we hem weer terug gezet. Hugo Verbrugge. 1 21

de Steltkluut | 1986 | | pagina 15