met een paar stuks rundvee beweid. Gemest werd er nauwe lijks doch het lag langs een sterk vervuilde en voedsel rijke watergang. Het weiland helt hierin geleidelijk af en ik kan me herinneren dat het interessantste stuk het hogere gedeelte tegen de oprit was. Op het moment is hiervan niets meer over. Het wordt ruim bemest en inten sief beweid. Zoals eerder vermeld vond de Meijer er in 1982 geen enkele wasplaat. Een kort bezoek in augustus 1983 leverde ook op floristisch gebied niets bijzonders op Voorgaande wil benadrukken hoezeer men op de hoede moet zijn met al te vlugge gevolgtrekkingen bij het op naam brengen van paddestoelen. Nog meer dan bij hogere plan ten dient men zeer nauwgezet te werk te gaan. Een micro scoop is haast onontbeerlijkFoute determinaties kunnen verstrekkende gevolgen hebben bij het klassificeren van terreinen. Met name wasplaten zijn belangrijke milieu indicatoren en graslanden met wasplaten zijn in principe altijd waardevol. Iemand die daarom een wasplaat anders dan de minder zeldzame Zwartwordende Wasplaat (H.conicus) in een srasland aantreft kan deze altijd (levend) opzen den naar het Rijksherbarium. Men kan de paddestoelen het best in krantenpapier (nooit in watten!) verpakken; kleverige soorten eerst met levende bladeren bedekken voor ze in het papier gaan; het pakje voor de post- lichting posten die aansluit op de nachtposttrein en nooit op donderdag, vrijdag of zaterdag. Zendingen van levende paddestoelen aan het Rijksherbarium hoeven niet gefrankeerd te worden als men als volgt adresseert: Levende planten, spoed s.v.p. Aan het Rijksherbarium tavDr CBa s Antwoordnummer 1 0397 2300 WB Leiden. A.de Meijer zou het zeer waarderen als men hem op de hoogte stelde na antwoord van het Rijksherbarium. Nog beter is, naar mijn mening, hem maar direct te waarschuwen bij een vondst, opdat hij ze zelf kan deter mineren. Ofschoon hij meestal in Antwerpen verblijft en daar geen telefoon heeft is hij te bereiken via z'n thuisadres: Turkeyeweg 8, 4515 RL IJzendijke, tel.01176 - 1 493. Als slot mag een woord "van dank aan A. de Meijer voor het kritisch doorlezen van deze bijdrage, niet ontbreken. M.A.Buise, Julianalaan 11 4561 JA Hulst. 1 3 2

de Steltkluut | 1986 | | pagina 26