Waterhoen en MeerkoetLater nog bij het verschil tussen Hout- en Holeduif, Zwarte kraai en Roek, Lijster en Koper, wiek Halverwege onze tocht werd, niet door allen, een jagende Sperwer gezien. Op het eind van de excursie gingen plotse ling alle vogels op de wieken, de oorzaak werd spoedig ontdekt, een vrouwtje Blauwe kiekendief. Ze was zo vrien delijk voorlangs de auto te vliegen en werd er nog eens opgewezen waarom deze (Bruine)kiekendief toch een vrouw tje Blauwe kiekendief was. Al met al toch een boeiende excursie. De soorten en aantallen vogels Hole duif 3, Houtduif 4, Turkse tortel 29, Bergeend 50, Wilde eend 32..Kuifeend 30, Ekster 7, Fazant 11 Gans 300 (in de Putting), Waterhoen 15, Blauwe kiekendief 1 Bruine kiekendief 1 Kievit 8, Kluut 250, Koperwiek 4, Zwarte kraai 3, Kramsvogél 3, Meerkoet 7» Zilvermeeuw 4, Kokmeeuw 5> Stormmeeuw 4, Merel 4, Huismus 9, Patrijs 10, Goudplevier 6, Blauwe reiger 1 Scholekster 11 Sperwer 1 Spreeuw 125, Torenvalk 1 Wulp 78. A.Abrahamse. \w v' Vogels kijken met "De Steltkluut" door Wde Koek LjT) L In het Informatieblad van de Gemeente Terneuzen was het keurig aangegeven. Het publiek kreeg op een bijzondere manier de gelegenheid deel te nemen aan excursies van onze vereniging. Men hoefde er dus niet eens lid voor te zijn. Zaterdagmiddag 11 januari 1986 was het verzamelen bij het oude Postkantoor in de Nieuwstraatwaarna o.l.v. Jan Lievens de havens en het buitendijks gebied tussen de havenmonden bij opkomend tij konden bekeken worden op aan wezigheid van watervogels en steltlopers. Er stond een gure, harde wind, wat wel de oorzaak zal ge weest zijn, dat het publiek niet in rijen moest worden op gesteld. Toch waren er enige jongelui aanwezig, en daar moeten we het toch ook van hebben. Zo'n ventje vraagt dan opeens: "Meneer, hoe kan een meeuw nou tegen de wind vooruit komen, zonder dat hij met z'n vleugels slaat De excursieleider raakt natuurlijk niet in paniek, maar moet toch even diep nadenken alvorens hij het antwoord geeft Een indrukwekkend aantal vogels zit op de hoogwater-vlucht- plaats- een hoop stenen clie daar is blijven liggen na het aanleggen van de nieuwe haven-indeling Er worden schattingen gemaakt van de aantallen. Wim Wisse, 1 36

de Steltkluut | 1986 | | pagina 30