De Steltkluut is ook gewoon leuk. Natuurbescherming, dat kan je vieren. De feestcommissie binnen het bestuur zag het wel zitten. Ideeën en voor pret waren er volop. Aan het uitvoeren ervan waren evenwel problemen verbonden. Mooie plannen bleken op het laatste moment geen doorgang te kunnen vinden om begrijpelijke redenen weliswaar, maar daarom niet minder spijtig. Het werd een hele karwei. Niettemin mogen we achteraf terugkijken op een goed resultaat van het toch zeer vele en tijdrovende werk dat moest worden verzet. De Steltkluut is soms gewoon ook heel veel sjouwen ën transpiratie. Een leuke en enthousiaste ploeg mensen heeft dat er blijkbaar graag voor over. Niettemin hardstikke bedankt! De klapper van het "feestweekend" van 5/6 juli was ongetwijfeld de pre sentatie van de jubileumuitgave Kleine landschapselementen, onbeschermd en onbedreigd. Onderwerpen uitzoeken, vele tochten met de camera in het veld, vergaderen en bespreken, honderden foto's selecteren, weer nieuwe foto's maken, tekst produceren, lay-out, drukproeven corrigeren, onder handelen met de drukker, organisatie van de verzending. En dan na vele maanden, toch nog onverwacht snel liggen er duizend van die boekjes in de achterbak van je auto. Het blijkt algauw dat Bouke Grootjans, Tony Lauret, Peter Maas, Daan Schutz en George Sponselee, de een nog meer dan de ander hebben gestreefd naar een kwalitieitsproductIntussen hebben alle leden, ter herinnering aan het dertigjarig bestaan van de vereniging een exemplaar ontvangen. Er komen erg leuke reacties, zelfs uit de meest onverwachte hoeken landelijke bladen als Gorteria, het vakblad van plantkundigen en Natuur en Milieu reageerden erg positief. Tal van belangstellenden bestelden een (extra) exemplaar. Dat kan trou wens nog, door overmaking van 6,75 op het gironummer van de penning meester. Een tip voor Sinterklaas Wat de makers van Kleine landschapselementen haarscherp laten zien, de monstreerden ook de deelnemers aan de tentoonstelling in het Terneuzens Museum. Natuur is mooi in Oost Zeeuwsch-l/laanderenDe tentoongestelde werken gaven blijk niet alleen van de bewondering en verwondering welke de natuur teweeg brent, maar ook van vakmanschap. De tentoonstelling duurde een maand. Twaalf kunstenaars, leden en vrienden van de Stelt kluut namen er aan deel. De belangstelling was - mede dankzij de goede publiciteit - erg goed. Niettegenstaande het vele werk wat de organisa tie van zo'n groepstentoonstelling vraagt, is het toch de moeite waard om dit in de komende jaar weer op te zetten: kunst geinspireerd door de natuur, een dankbaar en ontroerend onderwerp. Zaterdag 6 juli 1986 zouden we dan de verjaardag vieren. Alsof het zoeken van een goede locatie al niet voldoende problemen had opgeleverd werden we ook nog geteisterd door bakken water die uit de hemel vielen. Wekenlang prachtweer en uitgerekend dan storm en regenwind! Met het verstand op nul en de blik op oneindig werden de kraampjes opgezet voor een marktje op het plein van de oude marechausseekazerne in de Nieuw- straat en een informatiestand in de Noordstraat. Hoewel het weer wat opklaarde, bleef de belangstelling in de loop van de dag voor de natuur- en milieu-markt matig. Anderzijds waren de standhouders niet ontevreden. 138

de Steltkluut | 1986 | | pagina 32