AANKOMST ZOMERVOGELS o terneuzen evergem o Shell vcb zelzate ertvelde o wachtebei Het ochtendprogramma is gericht op een breed, geïnteresseerd publiek. Enkele vertegenwoordigers van overheid en onderzoeksinstellingen in Oost- Vlaanderen en Zeeland geven een over zicht van de luchtvervuiling in de Neder landse en Belgische Kanaalzone en van de overheidsplannen om die te vermin deren. Drie vertegenwoordigers van plaatselijke milieugroepen belichten hun inspanningen en de resultaten die zij bereikt hebben in Oostakker, Mariakerke en Sas van Gent. Het middaggedeelte is bedoeld voor men sen, die zich aktief willen inzetten voor een beter milieu in de Kanaalzone. Voor hen zal een kritische analyse van de toe stand en het beleid worden gegeven en een overzicht van de mogelijkheden van milieuaktie. Er zullen plannen gemaakt worden om in samenwerking tussen Bel gische en Nederlandse milieugroepen de situatie te verbeteren. Broomchemie LOCHRISTI De Vogelwerkgroep van de Steltkluut doet al enige jaren onderzoek naar de aankomst van zomervogels. Wie ziet de eerste zwaluw, waar wordt de eerste Koekoek gehoord en wanneer laat de Spotvogel voor het eerst weer zijn zang horen. Door dit onderzoek een aantal jaren aaneen uit te voeren weten we op den duur de gemiddelde aankomstdata van de verschillende soorten en daarmee weten we weer wat meer over het gedrag van deze vogels, (zie b.v. Steltkluut l6nr2pag.48 t/m 54) Koördinator van dit onderzoek is Marcel Capello. Hebt u van het afgelopen jaar nog wat gegevens liggen U kunt Marcel geen groter plezier doen dan deze aan hem op te sturen. Graag voor het eind van dit jaar. Adres: Marcel Capello, Amstelstraat 6, 4535 CG Terneuzen. Telefoon: 01150 - 96833- 149

de Steltkluut | 1986 | | pagina 11