bestaande knotakties een apparte aktie moest komen, speciaal gericht op nieuwe aanplant: de aktie wilgepoot De opzet was simpel maar doeltreffend. Aan partikulieren werd gratis pootmateriaal aangeboden en dit werd gratis thuisbezorgd zonder verdere kosten of verplichtingen. Een goed plant- en snoeiadvies completeerde de aktie. Mede dankzij de medewerking van de Stichting Landschaps verzorging Zeeland (zorgde o.a. voor transport) én de inzet van baanlozenpro j ekten (welke behulpzaam waren bij het verzamelen van goed pootmateriaalkon deze aktie een succes worden. HET RESULTAAT. Het resultaat van deze aktie overtrof onze verwachtingen. Er kwamen in totaal 4l bestellingen binnen voor in totaal maar liefst 737 bomen! Dit overviel ons in enige mate, zodat we uiteindelijk niet alle bestellingen, bij gebrek aan goed pootmateriaalkonden leveren. Drie bestellers, voor tesamen 113 bomen, moesten we in eerste instantie teleurstellen. Uiteraard zullen deze bestellingen dit seizoen nog worden nageleverd. Het aantal bomen dat geleverd moest worden varieerde van 2 ex. tot 95 ex. per adres. De plaatsen waar ze geplant zouden worden varieerden dan ook heel sterk. Een opval lend groot gedeelte werd besteld door mensen welke enkele bomen in hun eigen tuin wilden planten. Een flink gedeel te is dan ook uiteindelijk binnen de bebouwde kom terecht gekomen. Daarnaast waren er ook diverse mensen welke geen boerenbedrijf hadden, maar die wel op 'den buiten' woonden. De knotwilgen werden dan gebruikt als een soort groengordel rondom het erf. Ook was het soms heel dui delijk dat knotwilgen werden aangeplant ten behoeve van houtteelt in de nabije toekomst voor iemand die van plan was om op hout te gaan stoken. Het aantal 'traditionele' boeren dat knotwilgen bij ons bestelde was klein. Niet onlogisch als je je bedenkt dat deze aktie alleen binnen de Steltkluut werd opgezet. Er was er één die schreef dat hij 25 jaar geleden nog honderden knotwilgen had en nu slechts nog maar 1, die oud en bijna versleten was. Hij zou graag hier en daar op zijn erf weer wat knotwilgen aanplanten In de loop van het siezoen werden zoveel mogelijk wilge- poten verzameld. Daarbij werd er zoveel mogelijk op toege zien pootmateriaal te verzamelen dat vrij was van water merkziekte. Vervolgens werden de staken verzameld en opgeslagen in een met zoet water gevulde veedrinkput. In de loop van maart en april, en zelfs tot in mei (was dank zij het 'late' voorjaar mogelijk) werden de poten bij de mensen bezorgd. Steeds werd goed uitgelegd hoe men deze staken moest planten en hoe er de eerste tijd gesnoeid 152

de Steltkluut | 1986 | | pagina 14