aanzienlijk vermiderd wordt. Er moet uitsluitend gezorgd worden voor goed pootmateriaal en voor de bezorging ervan. De mensen zorgen dan vervolgens zelf voor het planten, zodat deze tijdrovende klus voor de natuurbeschermingsvere niging vervalt. Daarnaast is het zeer waarschijnlijk dat ook op langere termijn er geen extra werk op de schouders van vrijwilligers komt, omdat de mensen zelf ook gaan zor gen voor het onderhoud van hun éigen knotbomen. Dit brengt ons tot het derde voordeel. Naast de aloude generatie knotwilgen ontstaat er op deze manier, wat ik graag zou willen noemen: de nieuwe generatie knotwilgen Het is al gezegd, dat het aantal oude knotwilgen langzaam maar zeker afneemt. Dit proces zal, naar verwacht wordt, ook de komende jaren doorzetten. Maar de nieuwe generatie knotwilgen onttrekt zich aan dit proces! De eigenaars en de beheerders ervan hebben naemlijk zelf geheel vrijwillig gekozen voor aanplant, zodat het zeer onwaarschijnlijk is dat zij zullen besluiten om de door hen zelf geplante knotwilgen, te rooien. TENSLOTTE De aktie wilgepoot wordt dit seizoen herhaald. U krijgt dus opnieuw de kans om uw tuin, erf, boerenhof of wat dan ook, op te fleuren met jonge knotbomen. U kunt uw bestelling opgeven door middel van het strookje wat u hieronder, aantreft. Misschien dat u deze aktie ook eens onder de aandacht kunt brengen van buren, vrienden of familie, want ook aan niet-leden van de Steltkluut leveren wij graag pootmateriaal! 154

de Steltkluut | 1986 | | pagina 16