EEN WINTERDAG IN DE BRAAKMAN W. DE KOCK Zanglijster - Merel: Broedvogels in de tuin. Kramsvogel - Koperwiek: Wintervogels. Veel trek. Koolmees - Pimpelmees: Zomervogels. Nestkast is gedurende 2 jaar bewoond geweest. Daarna alleen als slaapplaats. Vink - Sijs - G-roenling - Putter - Kneu: Algemeen. Huismus - Spreeuw: Regelmatig grote aantallen. Vlaamse gaai: Enkele waarnemingen Ekster: Broedt regelmatig in de buurt en komt tot in de tuin. Zwarte kraai - Kauw: Veelvulig trek van deze vogels. Natuurlijk zijn er altijd soorten die niet direct te deter mineren zijn in de lucbt (door mij althans)zoals meerdere eendensoorten - steltlopers - overtrekkende vinkensoorten enz. Dezer dagen mocht ik aan deze respectabale lijst nog het volgende toevoegen: Bij harde Oostenwind een 5~tal Kraanvo gels cirkelend boven het gebied. Een bijzonder spectaculair gezicht 1 Totaal tot op heden 68 soorten "vogels rondom ons huis" November 1985 Vrijdagavond 6 december 1 985 Telefoontje van de vogelwerkgroep. Of ik zin heb om mee te gaan naar de Braakman-schuilhutwant ik had me als zodanig opgegeven. Dan sta je ook gelijk voor het blok en wordt het moeilijk om zo voor de vuist weg een uitvlucht te vinden. Dus zeg ik O.K.als 't weer niet te gek doet. Ik leg neer en hoor de wind buiten gieren. De regen slaat tegen de ruiten en ik zie mezelf al zitten in die hut. De huisgenoten, die nooit telefoongesprekken afluisteren, werpen veelbetekenende blikken in mijn richting, schudden het hoofd en kijken erbij of ze 't altijd wel geweten hebben Verder gelukkig geen commentaar. Zo rond een uur of vier wordt ik wakker. Voorzichtig stap ik uit bed om even het weer op te nemen. Aarde-denker, striemende regen bij enkele graden boven nul. Natuurlijk komt dan de stem van het belendende hoofdkussen, toonloos "Je moet wel goed gek zijn, bij zo'n weer". Ik hou me goed en reageer dus niet. Met nog een paar uur voor de boeg duik ik weer in het warme nestje Net voor de wekker afloopt ben ik wakker en druk het knopje in. Zo, dat scheelt weer een portie medeleven. Verder heb ik alles meede storm is geluwd en de brug over het kanaal staat 'ns een keer niet open. Kwart over zeven ben ik op de afgesproken plaats en stap 163

de Steltkluut | 1986 | | pagina 25