over op lokaal vervoer, dat ons zonder problemen tot bijna aan de bestemming brengt. Bijna, d.w.z. even een prikkel draadje nemen, een eindje de modder in, dijkje over, steenglooing af, weiland doorbaggerenrietkraagje door sluipen en we zijn er. Het gezelschap is inmiddels uitgegroeid tot 3 man. Verder geen ziel te bespeuren. Dat dacht je maarIn de schuilhut blijkt reeds iemand aanwezig die net wakker wordt. De avond tevoren er in kruipen leek hem nög geschikter. Dat zijn pas de echte, denk ik nog. Met z'n vieren gaat het maar net. Het wordt zelfs comfor tabel met het kacheltje aan en een kussentje om op te zit ten De nevels beginnen op te trekken en de dag dient zich aan. Ook het vogelleven komt in beweging. Kijkers worden ip stelling gebracht om vooral niets te missen. De boeken worden opengeslagen om alles te noteren wat er zoal waar te nemen valt. Dat is maar net op tijd, want weldra is het nauwelijks bij te benen. Onvoorstelbaar wat een vogelleven er in de vroege uren op gang komt Op het slikstrandje voor de hut verschijnen al gauw tureluurs, rosse grutto's, kluten en scholeksters. Een prachtige buizerd poseert een eindje verderop op de dijk. Het "vogeleiland" midden in de kreek levert een prachtig schouwspel van enke le tientallen aalscholvers op, terwijl enkele reigers en een velduil geruisloos over het water vliegen. Werkelijk hon derden meeuwen en ganzen trekken over en we mogen de massa le start beleven van een groep kleine zwanen, die de nacht op het water hebben doorgebracht. Helaas ben ik te nuchter om lyrisch te worden, maar het is wél indrukwekkend De uren vliegen voorbij en omdat onze gids ook nog gelijk de spaarbekkens in de Braakman wil gaan bekijken, zijn we weer op de been gegaan, Onderweg zien we vanuit de auto nog een sperwer en als we rond de spaarbekkens rijden valt het oog op een ruigpoot- buizerddie net als z'n kleinere neef, de gewone buizerd, boven z'n jachtgebied staat te "bidden". Wat een fantas tische vogel! Met de telescoop, die inmiddels is opgesteld, kunnen we het dier prachtig in close-up nemen. Voor de ware vogelaar een plaatje om van te watertanden. De grote watervlakten van de spaarbekkens blijken vol te drijven met vele soorten eenden. Naast de gewone, zijn er ook kuif- en tafeleenden aanwezig. Bovendien enkele slob- en krakeenden. Brilduikers voeren hun balts-ritueel op en grote zaagbekken tonen hun prachtkleed. 164

de Steltkluut | 1986 | | pagina 26