en liet zijn mening altijd goed doorklinken. Want, zoals hij altijd zei: we zijn aangenomen door die vogels, door die planten, door die..., enz. om hun belangen te verte genwoordigen. Dat ging natuurlijk lang niet altijd gemak kelijk want de belangen van natuur en landschap worden maar al te vaak genegeerd, en George kan daarover meepra ten Natuurbescherming is een zaak van lange adem. En juist daarom is het voor veel mensen zo moeilijk om zich er lange tijd voor in te zetten. Op korte termijn moet je niet al te veel concrete resultaten verwachten en daar lopen best wel eens mensen op stuk. Maar George heeft er zich in vast gebeten en hij heeft vast gehouden. Juist dat soort mensen zijn van onschatbare waarde voor een vereniging als de Steltkluut. George was namelijk al die jaren de levende garantie dat de Steltkluut er was en door bleef gaan. Ook al waren er best wel eens tijden dat het minder goed ging, dat er minder aktiviteiten waren, dat er maar weinig men sen waren waar je een beroep op kon doen. Ook door dit soort omstandigheden liet George zich niet uit het veld slaan, maar ging met des te meer inzet en ethousiasme aan de slag om er weer wat goeds van te maken. Als vereniging kunnen we je natuurlijk niet met lege handen naar huis sturen. Maar wat we je kunnen geven kan natuur lijk alleen maar iets symbolisch zijn. Aan de ene kant wilden we de figuur George Sponselee op een of andere manier vereeuwigen. We hebben daartoe ge vraagd aan Ronnie Ivens pf hij een tekening wilde maken; een portret eigenlijk, overgenomen van een foto uit de krant, toen je weer eens met een of andere aktie de pu bliciteit behaalde. Daarnaast wilden we jouw inzet voor de natuur in onze streek symboliseren en jouw betekenis voor de Steltkluut. Wat we je geven zijn drie leilindes, bestemd voor in je eigen tuin. Drie bomen die tevens een symbool zijn voor de levenskracht van de Steltkluut. Een levenskracht waar jij de basis voor hebt gelegd, en waar de vereniging op verder kan groeien. Ik hoop niet dat deze bomen aanlei ding geven tot echtelijke ruzies want ik weet dat er bij jullie thuis een strikte scheiding is tussen dat wat van jou is en dat wat van Els is (we weten nu dat er inmiddels door Els een plantvergunning was afgegeven Maar ik denk dat je samen met Els wel een geschikt plaatsje kunt vinden om ze te planten. Want tenslotte zijn deze bomen ook voor Els bedoeld. Els die al die jaren niet alleen met George was getrouwd, maar als het ware ook met de Steltkluut. Vele avonden alleen heeft moeten zitten omdat George het weer eens nodig vond om naar 'n vergadering te gaan. Onvoorstelbaar veel telefoontjes heeft moeten be antwoorden als hij weer eens niet thuis was. 8

de Steltkluut | 1987 | | pagina 10