BRAAKMAN Lepelaar overvliegen. Ik heb het vermoeden dat dit door de excursie-leiding speciaal geregeld was, getuige de opmerking: "Bij de volgende excursie zullen we Kraanvogels over laten vliegen" Al met al een zeer geslaagde excursiedie zeker voor her haling vatbaar is Jan Plagge Zaterdagmorgen vertrokken we om 9*30 met 13 deelnemers van de parkeerplaats aan het recreatie terrein van de Braakman voor vogelwaarnemingen In een korte uiteenzetting vertelde Jaap Poortvliet ons wat over het gebied. Lopend langs de weg door de Braakman .richtten we onze kijkers op de zuidkant en zagen op het aangrenzend weiland en Isabellakanaal Kievit, Wilde eend, Scholekster, G-ele kwikstaart en Meerkoet. Op de oostelijke dijk aangekomen: het gezicht op een prachtig landschap met water, polderland en vogels. Langs de slikstrandjes trippelde driftig, een ffroenpootruiter heen en weer; de Futen doken regelmatig onder om een visje te verschalken. De Wulp liet zijn schelle kreet horen en zeilde de polder in evenals een Visdiefje. De Slobeenden waren ook druk in de weer en ter hoogte van de punt aange komen zagen we de eerste Aalscholver op een paal zitten. Een Groenpootruiter probeerde ook wat aan de kost te komen. Aan de kant van de Riemenskreek vloog een koppel Patrijzen klapwiekend op en een Roodborstje liet vanuit de bosjes zijn zang horen. Dichterbij het eilandje komend aan noord-zijde op elke paal een Aalscholver, waarvan sommige de vleugels wijd hou dend om te drogen. Aansluitend een 6 tal Blauwe reigers netjes in de rijJaap maakte ons ook nog attent op een paar Geoorde futen en de bijzonderheden daarvan, zoals veel kleiner de Futen e.d. Aan de polderzijde in de meidoorns een aantal Houtduiven. Kuifeenden en Pijlstarten zwommen gezamelijk in de kreek. Op de terugweg zagen we een prach tig schouwspel van een 30 tal Blauwe reigers die vanaf het eilandje met sierlijke vleugelslagen de lucht ingingen. Een Zwarte ruiter werd nog waargenomen en de Kokmeeuwen ontbraken niet op het appel. De roofvogels waren die morgen niet actief. Er was er slechts één gezien, bij de opspuitterreinen met z'n "duintoppen"Door het heiige weer en slecht zicht kon deze echter niet juist gedetermineerd worden. 22

de Steltkluut | 1987 | | pagina 24