W.M.Z. ST. JANSTEEN Alle deelnemers genoten, mede dankzij het fraaie herfst weer, van de mooie tocht en Jaap kreeg dan ook lovende woorden te horen over de excursie. Daan Schutz Niet zo heel erg veel belangstelling was er voor de excur sie op zaterdag 18 oktober in de bossen te Sint Jansteen. Met 8 deelnemers en lekker zacht weer gingen we van start. De speciale telformulieren waren niet tijdig in ons bezit gekomen. Niettemin werd het een aardige herfstwandeling waarbij onze aandacht niet alleen uitging naar vogels Veel van de te verwachten bosvogels waren aanwezig. Van de kraaiachtigen zagen we Ekster, Zwarte kraai en Vlaamse gaai. Enkele lijstersoorten lieten zich zien en horen: Merel, Kramsvogel en Grote lijster. De laatste soort trok met enige tientallen over. Kool- en Pimpelmees, Matkop, Zwarte mees en Staartmees vertegenwoordigden de mezenfami- lieVoorts zagen en/of hoorden we: Houtduif en Holenduif, Roodborst, Winterkoning, Vink, Groenling, Grote bonte specht en Goudhaantje. Veel Veldleeuwerikken trokken over. En dan de roofvogels: Torenvalk, Buizerd enRode wouw was gesignaleerd door een wandelaar met kennis van vogel zaken (helaas hebben we hem zelf niet gezien) Paddestoelen, gallen en herfstvruchten maakten de wandeling afwisselend Erg afwisselend, dat is trouwens een mooie karakteristiek voor dit gebied. Met zijn kleinschalige akkertjes, stukjes houtwal en afwisselende stukjes bos, is het uniek voor onze streek. Dat blijkt o.a. uit de jaarlijkse broedgeval- len van de GeelgorsDoor uitgekiend beheer is de boswach- ter er zelfs in geslaagd Struikheide spontaan te laten opschieten. Het zijn nog maar enkele percelen met enkele plekjes heide, maar het is een zeer hoopvol begin. Het komt de variatie in het gebied ten goede en daarmee de begelei dende flora en fauna. Edie Bogaert, Liniestraat 13, 4561 ZS Hulst, tel01 1 40-1 5430 Openingstijden Walstraat 7' Woensdag Zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur Vrijdagavond van 19-00 tot 21.00 uur (zie pagina 27 28) 23

de Steltkluut | 1987 | | pagina 25