VERSLAG BIJPRAATAVOND Beknopt verslag van een bijpraatavond met vertegenwoordigers van de werkgroepen op 2 december 1986 in de Walstraat 7 Terneuzen. Geen grote opkomst. De meeste werkgroep leden zijn blijkbaar werkers, geen vergaderaars. Peter Maas heet iedereen welkom en verduidelijkt de bedoeling van de avond: elkaar op de hoogte houden van de zaken waar iedereen mee bezig is, de plannen en wensen die er leven doornemen en uiteraard aandacht besteden aan eventuele problemen. Insectenwerkgroep Marcel Capello, Joep de Bakker en Wim Wisse doen verslag. De nog jongste werkgroep is behoorlijk actief en richt zich vooral op vlinders onder leiding van Eddy Vermandei uit Hulst. Een vlinder naamlijst voor Oost Zeeuwsch-Vlaanderen is samengesteld, gewerkt wordt aan trekvlinderonderzoek en een handzame literatuurlijst. De groep is gaarne bereid bij te dragen aan het samenstellen van een dia-archief over vlinders als daar behoefte aan mocht bestaan. Plannen zijn legio aanwezig. Zo wordt meegwerkt aan een atlas-onderzoek over dagvlinders van de Landbouw Universiteit Wageningen. De groep wil zich ook gaan verdiepen in andere insectensoorten. Meteen rollen daarvoor enige namen van geïnter esseerde leden uit de bus. Recent zijn er problemen gegroeid, die evenwel tot een oplossing zijn gekomen, over het publiceren van de vlindernaamlijst. Goede afspraken van te voren moeten problemen voorkomen. Ten slotte kan worden opgemerkt de werk groep met behulp van een home computer en J. de Bakker zeer overzichtelijke verspreidingskaartjes heeft ontworpen. Voge2werkgroep Henk Castelijns en Willy de Koek presenteren de hoogtepunten uit een uiterst gevuld programma. Gewerkt is en/of wordt aan onderzoek in samenwerking met 'tDuumpje naar het vorkomen van de Blauwborst. Zeeuwsch Vlaanderen blijkt een uiterst belangrijk broedgebied voor deze soort. Een verslag van het onderzoek wordt gepubliceerd in het V.O.T. (Veld Ornithologisch Tijdschrift een aanrader!)Huis-en boerenzwaluw krijgen de aandacht. Naast medewerking aan de maandelijkse telling van watervogels is aandacht besteed aan de ganzen, regenwulp en start een onderzoek naar de slaaptrek van meeuwen. In het volgende jaar krijgen kuif end en tafeleend biezondere aandacht en bij sneeuwweer wordt de patrijs geinventariseerd. In het afgelopen jaar werden twee erg interessante lezingen georganiseerd. Plannen worden uitge werkt om in het komende jaar een zwaluwendag te beleggen en de broedmoge1ijkheden van de oeverzwaluw te verbeteren. Een hoogte punt vormde voor de groep de publicatie van het broedvogel- verslag van de Braakman. De groep loopt ook tegen problemen aan. Veel werk moest besteed worden aan een onderzoek naar de meeuwenoverlast op de regionale stortplaats in de KoegorspolderDe gemeente Terneuzen greep naar het geweer om de dieren te verdrijven. Aan het effect van 24

de Steltkluut | 1987 | | pagina 26