nieuwe impuls gekregen, aldus Peter Maas, namens de groep. Elke zaterdag gaan - sinds de start van het knotseizoen - tien tot twaalf enthousiastelingen aan de slag om wilgen te knotten en knot-poten te planten. De vorig sei- zoen gestarte Aktie wilgepoot kende een onverwacht succes. Zodanig zelfs dat dor toedoen van de Stichting Landschaps- verzorging Zeeland de aktie wordt uitgebreid over de hele provincie. Met door toedoen van de knotgroep was het mogelijk in het afgelopen jubileumjaar de mooie uitgave "Kleine landschaps- elementen" te financieren. Werkgroep avifauna Het bestuur is biezonder verheugd dat Mare Buise c.s. bereid is gevonden om het reusachtige karwei dat door een grote groep van vogelwerkgroepleden van Steltkluut en Duumpje is geklaard, verder af te werken en tot een goed einde te brengen. Er zit weer schot in de zaak. Redactie van De Steltkluut Walter Ivens, Peter Maas en Wim Wisse vormen de redactie. Het blijkt een hele klus om de taak die tot nu toe grotendeels door George Sponselee werd gedragen binnen de gestelde tijdslimieten te volbrengen. Peter gaat in het kort in op de zich herhaalde lijk voordoende noodzaak om ingezonden artikels in te korten of enigzins aan te passen. Hij vraagt er begrip voor dat het niet steeds mogelijk is om hierover te overleggen met de auteur. De redactie is en blijft immer blij te maken met kopij! Archief W. de Koek heeft met grote nauwgezetheid de in de loop van de jaren verzamelde dia's welke zijn aangeschaft ter gelegeneheid van cursussen e.d., geordend. Een zelfde excercitie staat op stapel voor het steeds groeiende verenigingsarchief. Een schat aan gegevens wordt steeds beter bereikbaar. Wie is er bereid om van de laatste jaargangen van De Steltkluut een "Inhoud en register" te maken? Even een karwei, maar van groot belang om het tijdschrift toegankelijkt te maken om gegevens op te zoeken. Rondvraag Ter gelegenehid van de rondvraag herinnert de voorzitter aan enige belangrijke data welke in De Steltkluut zijn genoemd. J. de Bakker stelt een probleem aan de orde inzake forse overlast veroorzaakt door huiszwaluwen en doet de sugestie om in het voorjaar een "vroege vogels"-excursie te organiseren. Gelet op het intussen gevorderde uur sluit de voorzitter de ver gadering nadat hij de penningmeester in de gelegenheid heeft gesteld om uit te leggen hoe de door de werkgroepen te maken kosten in de begroting van de vereniging zijn verwerkt. J. Lievens, secretaris. 2 6

de Steltkluut | 1987 | | pagina 28