AFSCHEID VAN GEORGE SPONSELEE DOOR PETER MAAS George Sponselee trekt zich terug uit het bestuur Dat heeft hij al ruim van te voren aangekondigd, dus we wisten dat het er aan zat te komen. Maar toch, ik denk: dat kan toch niet waar zijn Het is voor mij moeilijk voor te stellen, en ik denk dat velen dat met mij eens zijn, een Steltkluut zonder George Hij is er immers bij geweest vanaf het begin, ruim 30 jaar geleden. En ergens is het dan toch niet zo verwonderlijk, als je na 30 jaar inzet op een gegeven moment zegt: Nu is het wel genoeg geweest. Er is nog meer in het leven dan alleen maar de Steltkluut En natuurlijk is dat zo. Maar er zijn tijden geweest dat de buitenwereld dacht dat de Steltkluut George was, en andersom. Ik weet dat George daar altijd een hekel aan had als dat gesegd werd, want zo zei hij dan altijd, ik doe niets alleen, maar wel samen met een heleboel andere mensen. Maar toch, dat neemt niet weg dat de rol die hij gespeeld heeft in de geschiedenis van de Steltkluut van onmiskenbare betekenis is. Hij heeft de Steltkluut gemaakt tot wat die nu is: een bloeiende vereniging die haar be staansrecht in de loop der jaren mêêr dan eens bewezen heeft. Nu ben ik niet van plan om een hele lijst van wapenfeiten te noemen. Dat zou zijn rol en zijn betekenis niet volledig weergeven. Want ook al stond George dan vaak in de picture, meer nog was hij achter de schermen aktief. Als voortdurende ideënbron; als een praktisch onuitputbare bron van kennis en ervaring; hij had kontak ten met iedereen die op een of andere manier wel eens in aanraking kon komen met de Steltkluut. Als je nu George Sponselee zou willen omschrijven op 'n hele korte maar uiterst krachtige manier, hoe zou dat dan moeten Ik heb daar lang over nagedacht, maar gelukkig kwam hij zelf op tijd met een bepaalde uitdrukking, waarvan ik dacht: ja, dat is het Een aantal weken geleden name lijk waren we binnen het bestuur de algemene ledenverga dering aan het voorbereiden. Vanzelfsprekend kwam dan ook de bestuursverkiezing aan de orde en het afscheid van George. Ja, dat moest wel iets speciaals worden. Iemand die zó lang van zó'n grote betekenis is geweest voor je vereniging, die laat je niet zo maar gaan. Daar doe je iets speciaals mee. Maar toen George dat in de gaten kree zei hij onmiddellijk: "Zeg jongens, geen flauwekul hè En misschien is dat wel de beste typering die je voor George kunt vinden. Een man zonder flauwekul Altijd recht door zee en recht voor z'n raap. Geen poespas er omheen, maar altijd concreet bezig zijn met datgene waar je voor staat. En daar was hij dan ook altijd duidelijk in

de Steltkluut | 1987 | | pagina 9