Veldleeuwerik 18 naar west, Fuut 1, Rosse grutto 120, Ringmus 3, Grote mantelmeeuw i+6, Groenpootruiter 1, Regenwulp Kokmeeuw 1200, Dwergstern 8. Wim Wisse EXCURSIEVERSLAG OMGEVING ZANDSTRAAT PHILIPPINE, d.d. 1*1-3-'8 Onder leiding van Henk Casteleins werden we op die mooie dag in maart rondgeleid door de polders onder Philippine. Het weer hadden we in ieder geval al mee. Hoewel het koud was (ongeveer 2 graden C) kon de temperatuur in het zonnetje toch flink oplopen. Wat een tegenstelling die dag: in het zonnetje 10 graden, maar overal lag er ijs in de sloten en op de kreken ('s nachts vroor het nog voortdurend). Het was uit stekend vogelkijk-weer37 Vogelsoorten kregen we te zien. Behalve 'normale' soorten in zo'n biotoop werden er ook twee zeldzaamheden gezien, en wat voor soorten. De mensen (ine de excursieleider) konden na 5 minuten de eerste al zien. He betrof een langsvliegende Grote gele kwikstaart. De tweede soort en misschien ook wel de mooiste en leukste van de hele excursie was de Ijsvogel. Jammer genoeg was de vogel maar gedurende enkele seconden te zien zodat slechts enkele mense de vogel konden bewonderen. Henk zei nog op vrolijke toon: nu nog de Waterspreeuw dan hebben we de drie typerende soor ten van snel stromende beken gezien. Het IJsvogeltje zat net over de grens in Belgie. Door het mooie weer werden er ook veel zingende vogels gehoord. Het betrof: RoodborstHegge- musKoolmees, Turkse tortel en Veldleeuwerik. Er werden ook echte doortrekkers gezien die in het gebied zelf, voor wat betreft broeden, niets te zoeken hadden: Wintertaling, Kievit, Wulp, Keep en Rietgors. Slechts twee roofvogels wer den gezien: 1 vrouwtje Blauwe kiekendief en 1 mannetje Sperwer. Er werden ook al territoria houdende broedvogels gezien: Grote lijster, 1 mannetje Grote bonte specht, 5 paar Bergeenden, 1 Fuut, Meerkoeten en Waterhoentjes. Al met al was het een zeer geslaagde loop-excursie, goed dat onbe kende delen van Zeeuws-Vlaander en ook eens als excursie plaats worden genomen. Henk, bedankt voor de leuke excursie Marcel Capello EXCURSIEVERSLAG KOP VAN OSSENISSE d.d. 28-3-'87. Zeven man, de excursieleider E.Steijns inbegrepen, verzamelden zich om 11.00 uur te Zeedorp, voor een wandeling door een gebied bekend door z'n landelijk 95

de Steltkluut | 1987 | | pagina 33