karakter. Voor de een een kennismaking, voor de ander een afscheid wellicht daar met name de gemeente Honte- nisse hard aan de weg timmert hier een windmolenpark te creëren. Een kijkje over de dijk werd achterwege ge laten. Ondanks fraai zonnig weer stond er een 'straffe' wind, dus waarom de vogels wegjagen, zo er al te zien zijn. Meer weer om weggedoken te zitten in de beschut ting van de dijk, tussen kluiten op een akker of achter een paalhoofd. Het werd dus een polderwandeling, niet erlangs over de Scheldedijk maar erdoorheen. Daar kregen we geen spijt van. Vogelzang was wat bescheiden wat te verwachten was. Toch kon diverse malen de zang van Veldleeuwerik, Graspieper en Koolmees worden gehoord. Wulpen hadden zich teruggetrokken op een weilandje en hier en daar zat een Kievit op z'n nest. Leuk was een Winterkoninkje dat voor ons neus door een rietruigte scharrelde evenals een Zwarte roodstaart die de weg overstak. Veel vogels waren aanwezig op het voormalig schorretje: Goudplevier 800 ex., Wulp l8 ex., Kauw k ex., Ekster 1 ex., Bergeend 2 paar, Wilde eend h paar, Kievit 82 broedverdachte vogels 40 paar Tureluur 22 ex. (ll paar Kokmeeuw 2, Grutto 6 ex., Graspieper 3 ex., Patrijs 3 paar, Scholekster een groep van l80 ex. 2 paar, Waterhoen 1 ex.Veldleeuwerik 3 zangposten, Kneu 2 ex.Hout duif 10 ex. Verder werden gezien enige Hazen, 6-tal Wulpen in de Nijspolder en V/interkoning 2, Heggemus 1, Kievit l4, Veldleeuwerik 7, Graspieper 8, Koolmees 1, Ringmus 6, Wilde eend l4 vnllangs de zoute kant van de Schelde dijk bij Kreverhille, Witte kwikstaart 3i Pimpelmees 1, en een paar steltlopers in een plas op akker in de Molenpolder die niet op naam waren te brengen. Mare Buise In de maand april '87 werd het schorretje van de Nijs polder nog enige malen bezocht. Daaruit kwam naar voren dat er de volgende soorten tot broeden kwamen: Tureluur 9 paar, Kievit 21 paar, Scholekster 3 paar, Bergeend 2 paar, Wilde eend 6 paar, Merel 1 paar, Veldleeuwerik 5 paar, Gele kwikstaart 3 paar, Kneu 1 paar, Graspieper 6 paar en Grutto 1 paar. Een niet geringe lijst van broedvogels dus, die aan geeft dat het schorretje van groot ornithologisch belang is 96 Mare Buise

de Steltkluut | 1987 | | pagina 34