BUFFERZONES C. PEETERS zijn dan van harte welkom. Ze kunnen kontact met me op nemen Laten we dan maar hopen dat het dan weer zo'n succes zal worden als toen die onvergetelijke dag voor ons in 1986. Vereiste: Mooi Weer. Marcel CapelloAmstelstraat 6, 4535 CG- Terneuzen. Tel.01150-96833 Volgens artikelen in de P.Z.C. en dagblad de Stem van 18 april '87 komt de werkgroep "taludvoorzieningen" van het Waterschap Hulster Ambacht tot de conclusie dat het herstel van de oevers van de watergangen minimaal 2,5 miljoen gulden gaat kosten. Volgens de Heidemij moet er een ander beheer gevoerd gaan worden. Is dit het begin van de bufferzones Het lijkt er op, al liggen hier economische motieven aan ten grondslag. De waterschappen kampen al jaren met taludverzakkingen. Zo zal men in de toekomst verder uit de oevers moeten blijven. Door het opploegen met zware machines vraagt men om problemen. Door de taluds minder steil te maken voor komt men eveneens verzakkingen en het is veel beter voor de planten- en dierenwereld. In plaats van doodspuiten van de taluds moet men overgaan op maaien van de vegeta tie, waardoor men een veel stevigere oever krijgt. Zeker wanneer men schokbemaling achterwege laat en tevens het gemaaide afvoert. Afbraak van het gemaaide leidt tot zuurstofgebrek en bovendien zorgt dit voor ongewenste bemesting. Doodspuiten zorgt ook voor vergiftiging van het water, zuurstof tekort en vernietiging van planten en dierenleven in de oeverzone. De suggestie van L. Persijn (zie Steltkluut april '87) om voor de kreken en kleinere natuurgebiedjes (ook de watergangen een beheersplan op te stellen, kan ik 88

de Steltkluut | 1987 | | pagina 26