mmm VAN H0Y THEMA KALENDER tentoonstelling aan de hand van de vaak uiterst gede tailleerd uitgewerkte tinnen pelgrimssouvenirs een overzicht gegeven van de kk pelgrimsoorden die door Zeeuwse bedevaartgangers werden bezocht. De plaatsen liggen verspreid tot in alle uithoeken van Europa van Sint Andrews in Schotland tot Santiago de Compostela in Spanje. De determinatie en de wetenschappelijke bewerking van de in Zeeland gevonden pelgrimstekens leveren geheel nieuwe informatie over het Westeuropese bedevaartswe zen en in het bijzonder over de Zeeuwse bedevaartstocht en In het tegelijkertijd verschenen boekje worden ruim 125 insignes afgebeeld en beschreven. Het is goed te gebruiken als leidraad bij de bezichti ging van de tentoonstelling. De openingstijden van het Zeeuws Museum: maandag t/m vrijdag 10.00-17-00 uur. Zeeuws Museum, Abdij 3, ^330 AJ Middelburg, 01l80- 26655 Bij de meeste vogelaars zie je wel een kalender hangen. Negen van de tien keren een met haar scherpe vogelfoto's of zon overgoten landschappen, waar je hart, bij het zien ervan, op springt. Alsof het nooit regent in dit land. En alsof wat voed- selzoekende meerkoeten in een licht buitje geen foto waard zijn, om nou maar eens iets te noemen Heel anders is de Van Hoytema- kalender, uitgebracht door S choonderbeekJe moet eigenlijk een kunstkenner zijn om over de woorden te beschikken om de platen te kunnen omschrijven. Dat zijn we niet, maar dat wil niet zeggen, dat de platen je dan niks zeggen: die Scholek sters bijvoorbeeld. Je ziet ze zitten op een troppeltje bij el kaar aan 't Hellegatschor, de ondergaande najaarszon, het doffe getjoek van een binnen- 175

de Steltkluut | 1987 | | pagina 33