Bij het verzamelen van wilgenpoten gaven enkele instan ties hun bereidwillige medewerking. Zo had de plant soenendienst van de gemeente Terneuzen een aantal jonge knotwilgen gesnoeid langs de Otheense kreek. Op ons verzoek werden de afkomende takken bewaard, zodat de V.L.P. oost Zeeuws-Vlaanderen er tientallen poten uit kon verzamelen. In opdracht van Rijkswaterstaat heeft Dethon knotwilgen gesnoeid in de buurt van Sluiskil. Ook hier waren de afkomende takken bijzonder geschikt voor het verzamelen van plantmateriaalOverleg met Rijkswaterstaat en Dethon maakte het mogelijk dat van de afkomende takken poten konden worden uitgesnoeid. Enkele honderden poten wer den hier verzameld. Via deze weg willen we zowel de gemeente Terneuzen, als Rijkswaterstaat en Dethon nogmaals bijzonder bedanken voor hun medewerking. Er kwamen in totaal 40 bestellingen binnen voor in totaal 924 wilgenpoten. Samen met het aantal van vorig seizoen zijn dus in twee jaar tijd maar liefst 1.533 wilgenpoten afgeleverd. Voorwaar, geen gering succes. Naast levering in oost Zeeuws-Vlaanderen 651 ex.), werden ook leveringen verzorgd naar Schouwen-Duiveland en Zuid-Beveland 150 ex.), Noord-Brabant 60 ex.), west Zeeuws-Vlaanderen l8 ex.) en Belgie (45 ex.). Ook dit jaar is weer gebleken dat de afgeleverde staken goed geplant zijn, dat ze goed aangeslagen zijn en dat over het algemeen men de bomen goed heeft gesnoeid. Voortzetting van de aktie verdient dan ook zonder meer aanbeveling, zodat het bestand aan knotwilgen weer enigzins hersteld kan worden. WINTER OP HET MEER 164

de Steltkluut | 1987 | | pagina 22