REAKTIES VAN ONZE LEDEN Als reaktie op het artikel over de Kluut in de Steltkluut van dec ember 1987 door F.K. Haak en G. Sponselee ontvingen we onderstaan- reaktie van Johan van den Steen. In genoemd artikel warden een aantal vragen gesteld met betrekking tot de naamgeving van enkele kreken, Reöaktie De poelruiterkreek 1. De eerste waarneming van de Poelruiter (Tringa stagnatilis) had plaats op het kreekrestant grenzend -ten zuiden van- aan de Zand straat op ca. 1 km van de dorpskern Philippine, dit op 30 mei 1957. Dit kreekrestant is nu opgespoten en er is nog enkel een breed afwateringskanaal over. Dit was de eerste onbevestigde waarneming van deze soort in Nederland. Zie Limosa 32(3) 113. 2. De tweede waarneming (vangst) gebeurde in het Zwin (L. Lippens) waarbij de vogel over nederlands grondgebied vloog op 3 mei 1958. (Zie dezelfde Limosa). 3. De derde waarneming had plaats in de Braakman op 22 augustus 1958 in de ijsduikergeul door J.P. van de Weghe de geul van het Braakmanmeer ten noorden van de Middenweg, ten westen van het schiereiland (nu met bungalows) en de weg lopende naar de vroe gere afsluitdijk. Deze vogel pleisterde in de Braakman eh werd op 6 september 1958 gezien door Br. Simeon, W. Suetens en J.P. van de Weghe op de Poelruiterkreek, d.i. Riemens 2 gelegen tegen de oostelijke oude dijk van de Braakman. In die tijd hadden we de gewoonte bepaalde plaatsen in de Braakman te noemen naar de soort waar deze voor het eerst waargenomen werd I.JsduikergeulPoelruiterkreek) In die tijd standen er op Riemens 1 en 2 de grote witte borden van de Steltkluut (door F. Haak! Johan van den Steen Metdepenningenstraat 1 9000 Gent (Belgie) 1 2

de Steltkluut | 1988 | | pagina 12