PLANT EENS EEN BOOM In zijn wekelijkse rubriek GRASDUINEIT in Dagblad De Stem publiceerde George Spanselee onlangs navolgend verhaal onder bovenstaande titel. A. de Jonge te Hoek ontwierp voor genoemde rubriek een plan voor een tuin bij een eengezinswoning met als aanplant vooral vruchtdragende bomen en heesters Vruchten bestemd voor eigen gebruik of voor de vogels of misschien wel eerlijk samen verdeeld onder de beide "rechthebbenden". Met toestemming van de auteur, van de redactie van De Stem en van A. de Jonge nemen we bedoeld artikel, dat in twee afleveringen verscheen, ten gerieve van onze lezers en van de vogels over. Nog dit voorjaar kunt U uw tuin anders inrichten tussen nu (als het tenminste niet vriest) en het uitkomen van de bladeren. De Ste1tkluutredactie Plant eens een boom, of een struik desnoods, waar je wat meer mee kunt doen dan alleen maar naar kijken. Waar vruchten aankomen, die geschikt zijn voor eigen gebruik of voor de vogels. In veel tuinen en tuin tjes zie je Forsythia(Chinees Klokje), Rode Ribes, Jasmijnen en Spirea-soorten die ddor hun bloei volop de aandacht trekken. We zeggen van deze soorten geen enkel kwaad woord, maar eigenlijk kunnen die het beste in het gemeenteplantsoen staan. Iedereen kan er dan toch van genieten en de eigen tuin kan gebruikt worden voor andere soorten. Een keer een tuinontwerp publiceren, om de lezers wat ideeën aan de hand te doen, leek ons de oplossing. Met toestemming van de redactie mochten we een bevriende vakman benaderen voor zo'n betaalbare tuin, die toch wel wat meer biedt dan het gebruike lijke lapje grond bij de eengezinswoning. Wie het hele plan te ver gaat kan natuurlijk bepaalde suggesties overnemen. De ontwerper van de hier afgebeelde tuin is A.(Bram) de Jonge van de ge lijknamige plantenkwekerij aan de Seydlitzweg 4 te Hoek In de tweede aflevering komen we er nog eens op terug 1 5

de Steltkluut | 1988 | | pagina 15