te St. Jansteen beschreven warden. Geen wonder dat hier een groot groot aantal vogels in alle seizoenen verblijft en er de broodnodige rust vindt om te fourageren tijdens de trek, de winter door te brengen,of in het broedseizoen hun jongen groot te brengen. Om er enige te noemen, zelf zag ik in de nazomer nog een ijsvogel vliegen en mijn eer ste sperwer van vorig najaar. Ongetwijfeld sullen er nu, begin maart, veel kraai- achtigen verblijven evenals Grote bonte specht: en veel kleine zangvogels zoals roodborst, sijsjes, mezen en 1ijsterachtigen Voor deze wandeling met Edie Bogaert verzamelen we om 9.30 uur aan het eind van de Van Hogendorplaan bij het pompgebouw van de VMZalwaar we rond de middag terug zullen zijn. Laarzen en kijker niet vergeten! VANDELEXCURSIE DEKZANDGEBIED CL INGE Zaterdag 26 maart We verzamelen om 9.30 uur onder leiding van C. Smet op het parkeerterrein bij gemeenschapscentrum "Mal- pertuus" te Clinge. De Malpertuuslaan is een zijlaan van de Gravenstraat en ligt ongeveer tegenover het Het gebied waar de wande ling doorvoert is het dek- zandgebied langs de grens- kant. Het geheel is een kleinschalig landschap waarin vrijwel alle elementen die een wandel- excursie aantrekkelijk ma ken, aanwezig zijn: akkers zandwegen, houtopslag, naald- en loofbos, schraal graslanden en zandputten. Voor de mensen die houden van een rustige wandeling door een gevarieerd landschap met een even afwisselende vogel- en plantenwereld (en dat in een gebied dat nog nauwelijks intensieve wandeldruk ondervindt) is deze tocht een aanbeveling waard. 3

de Steltkluut | 1988 | | pagina 3