EUROPEES JAAR VOOR HET MILIEU In het voorjaar van 1988 wordt het Europees Jaar voor het milieu afgesloten. Daarmee komt een eind aan diverse aktiviteiten, variërend van een: "Schone stranden wedstrijd" tot edukatieve projekten rond zure regen. Tijdens het E.J.M. is veel publiciteit gegeven aan milieuvraag stukken en soms ook aan oplossingen. Vie om zich heen kijkt, kranten leest en het t.v. journaal tot zich door laat dringen, weet dat het slecht gesteld is met het milieu. Onze prachtige natuur wordt bedreigd en de gezondheid van mensen, dieren en planten komt in het gedrang. De politiek heeft enkele flinke duwtjes in de rug nodig om tot werkelijke oplossingen te komen. Die duwtjes in de rug zullen voor een flink deel afkomstig moeten zijn van de milieubeweging. En daar voor heeft de milieubeweging mensen nodig. Milieubeweging. Voor veel mensen is het soms wat onoverzichtelijk: al die natuur en milieuclubs. Al die verschillende organisaties, met allerlei verschillende doelstellingen. Juist die verscheidenheid geeft kracht een de natuur en milieube weging. Net als in de natuur zelf: iedere plant- of diersoort heeft zijn eigen plaats en hoe gevarieerder een systeem, hoe groter de weerbaarheid. Een bijkomend voordeel is dat iedereen wel een organisatie vindt die bij hem af haar past. De een voelt nu eenmaal meer voor natuurstudie, de ander voor beïnvloeding van beleid of aktie voeren. Terwijl een derde (b.v door drukke bezigheden elders) niet meer kan doen dan d.m. v. een lidmaatschap of een donatie een of meerdere organisaties moreel en financieel te steunen. Mogelijkheden genoeg om deel te nemen aan die brede natuur en milieubeweging die in alle bonte verscheidenheid een doel heeft: een gezonde omgeving voor mensen, planten en dieren: een wereld die de moeite waard is! Tijdens de milieukaravaan presenteren vrijwel alle organisaties die bezig zijn met natuur en milieubescherming zich aan de bevol king in Zeeland. En iedereen wordt nadrukkelijk uitgenodigd om mee te doen! □p de dag zelf: er worden allerlei aktiviteiten georganiseerd: exkursies, natuur beheerswerk, er is een informatiemarkt, video en diaseries, muziek. Kortom, er is genoeg te doen. 7

de Steltkluut | 1988 | | pagina 7