GRENSPAALPOLDERTOCHTEN Een medaille heeft twee kanten. Zonder de Axelse V.V.V. te willen vergelijken met een medaille, hebben dat kleinood en de Axelse vereniging wel die eigenschap gemeen. Op deze plaats moesten wij eerder onze zorg uitspreken over de bedreiging van de Axelse kreek door plannen van de V.V.V. om de kreek in te richten als watersportgebied voor surfers etcetera. Hu is er zander meer leuk nieuws! De heer P. Apers, nauw betrokken bij de stichting Axel Promotie, V.V.V. en Winkeliersvereniging Koewacht (WIVEKO) stippelde een wandel- en fietstocht uit en maakte er een routebeschrijving bij waarin gewezen wordt op tal van bezienswaardigheden onderweg. De route loopt door het grensgebied van Koewacht, Zuiddorpe en Overslag. De route is zodanig uitgestippeld dat zij naar believen kan worden uitgebreid: 71è, 15 of 18 kilometer. In de routebeschrijving wordt aandacht besteed aan diverse kleine landschapselementen die typerend zijn voor de aangegeven route. Gewezen wordt onder meer op de aanwezigheid van Hulst- en Mei doornhaag, houtwallen, kreken, kreekrestanten en rietkragen, knotwilgen en de nog aanwezige hoogstamboomgaarden. Ook komen kultuurhistorische elementen (restanten van forten, schansen, grensmarkeringen) en agrarische aspekten aan bod. De route loopt over makkelijk begaan- en berijdbare (voor fietsers!wegen en is toegankelijk voor rolstoel of kinderwagen. Voorshands worden de tochten aangeboden door de ANWB. Het is de bedoeling dat zij worden gelopen of gefietst tijdens het Paas weekend en het weekend daarop (2 tot en met 4 en 9 april). Van harte aanbevolen. De aandachtige wandelaar of fietser zal ook veel moois ontdekken wat eerder werd vastgelegd in onze jubileumuitgave "Kleine Landschapselementen". Het is een goede zaak dat het betrokken gebied belangstelling geniet. Wie er met open oog en oor doortrekt, gaat er zonder meer van houden. En zoiets ga je uiteraard beschermen! Jan Lievens, sekretaris. 1 0

de Steltkluut | 1988 | | pagina 10