DE HOOGE PLATEN IN DE WESTERSCHELDE Zomer 1987 was het tiende jaar van de beheersvoering van de Hooge Platen door de Stichting het Zeeuwse Landschap en het bleek een jaar met een aantal aangename verrassingen te zijn. De Dwergsterns namen dit jaar weer in aantal toe en, wat nog be langrijker is, het broedsucces is verbeterd t.o.v. de relatief slechte jaren 1985 en 1986. Dit was geheel te danken aan het feit dat de meeste Dwergsterns weer binnen het ringdijkje nestelden en daar geen waterschade op liepen. Buiten de ring spoelden 40-50 nesten weg. Een nieuwe broedsoort is altijd een aangename verrassing, maar als een nieuwe soort de Grote stern is en zich met 85 paar vestigt en waarvan de helft nog jongen grootbrengt ook, dan kan het jaar al niet meer stuk. Het jaar 1987 was voor de Hooge Platen dus met recht een jubileumjaar. Voor het komende jaar zijn de verwachtingen natuurlijk hoog gespannen. "Last but not least" een geweldige aanwinst in de technische sfeer. Met ingang van 1988 hebben wij de beschikking over een nieuwe boot, die in staat is vele materialen, een tractor en vele personen naar de plaat te vervoeren. Ook voor 1988 hopen we dat weer velen het de moeite waard zullen vinden een of meerdere vrije weekenddagen te besteden aan het be- heerswerk. Hieronder volgen de data dat er op de plaat wordt ge werkt; vertrek wederom om 10,00 uur vanaf de uitwatering van Hummer Een. Zaterdag 12 maart: Zaterdag 26 maart: Zondag 27 maart: Zaterdag 9 april: Zaterdag 23 april: Zondag 24 april: Palen zetten, houtmatten aanbrengen Houtmatten aanbrengen, zakken met zand vullen Idem Idem Ring herstellen Ring herstellen en schelpen verspreiden Voor de weekends en de vakanties in de periode van 1 mei tot 1 september zijn nog mensen nodig voor het toezicht; hier is een onkostenvergoeding voor beschikbaar. Meer inlichtingen bij ondergetekende, Rene Beijersbergen, Millianostraat 28, Breskens, 01172-1809.

de Steltkluut | 1988 | | pagina 5