Hoe staat het met de beschermde planten? Op de laatste determinatie-avonden van de kursus "Planten deter mineren heeft Marion Kindt de beschermde planten bij de kursisten onder de aandacht gebracht Wijde kursusleiders, willen een inventarisatieprojekt "Beschermde Planten" starten, waaraan naast de kursisten ook andere leden van de Steltkluut kunnen deelnemen. Thema-avond 18 mei 1988 Op woensdag 18 mei 1988 wordt om 19.30 uur in het verenigingsge bouw "De Rank", Zaagstraat 2 te Zaamslag een thema-avond over beschermde planten gehouden. Gerard Slob, medewerker van het Staatsbosbeheer, zal een dia-lezing verzorgen over deze flora. Tevens wordt aandacht besteed aan de dagvlinders welke regelmatig op deze planten kunnen worden aangetroffen. Aardig is hierbij te vermelden, dat 10 jaar geleden de beschermde planten in Oostelijk Zeeuws-Vlaanderen ook al geïnventariseerd zijn. De gegevens van dit inventarisatie-projekt zijn ook doorgespeeld aan alle posten van de Rijkspolitie in onze regio, zodat de Veldpolitie een oogje in het zeil kan houden. De gegevens van het komend inventarisatieprojekt zullen vergeleken worden met die van 10 jaar geleden Hieruit zullen we dan a'f kunnen lezen wat er in de loop van 10 jaar veranderd is. Determinatie-avonden 24 en 31 mei 1988 Om de kunst van het determineren en het herkennen van planten weer wat op peil te brengen warden op de dinsdagen 24 en 31 mei twee determinatie-avonden gehouden. Iedere belangstellende wordt om 19.30 uur ten huize van Marion Kindt in de Valstraat 7 te Terneuzen verwacht. laar aanleiding van dit inventarisatieprojekt wordt er ook een exkursie georganiseerd: Zaterdag 11 juni 1988, aanvang 9.30 uur Plaats: Voorste kreek te Hoek Verzamelen aan de kreek in Hoek langs de Molendijk. Ve hopen te kunnen rekenen op veel res pons en op uw enthousiaste medewerking! Marion kindt Peter Maas Henk Mosterdijk 38

de Steltkluut | 1988 | | pagina 6