4. Beknot in^c 1988 De begroting geeft aanleiding tot enige vragen die worden toegelicht door de penningmeester D. Schutz. Zo was er voorgaand jaar sprake van extra inkomsten -subsidies en verkopen- en extra uitgaven als gevolg van de jubileumaktiviteiten van de Steltkluut. Naar aanleiding van de begrotingspost "huur winkel" ontstaat een discussie omtrent de samenstelling van de leesportefeuille in de winkelruimte. Uitbreiding en aan passing hiervan wordt voorgesteld. De voorzitter ant woordt dat men niet de intentie heeft er een heuse bibliotheek van te maken. Een pleidooi van C. v.d. Hooft ter verhoging van de post "lezingen" vindt onvoldoende weerklank: de vereniging is niet van plan zgn. beroepssprekers uit te nodigen. Overigens wordt de begroting vastgesteld en goedgekeurd. Hierna bespreekt de voorzitter een tweetal zaken die in financieel opzicht wat extra aandacht vragen: de uitgave van de avifauna en de aanschaf van tekstverwerkende apparatuur. Met betrekking tot de avifauna wordt er vanuit de vereni ging een garantiestelling gedaan van f5000,De uit gave overigens ligt in handen van de stichting NRI om dat dit de financiële draagkracht van de Stelkluut te boven gaat. Hierna wordt van gedachten gewisseld over de aanschaf van tekstverwerkende apparatuur nu de elektronische type machine zwaar aan vervanging toe is. Enige leden zijn voorstander van de aanschaf van een PC. Omwille van de niet-gebruikersvriende1ijkheid van de PC en het feit dat secretaris J. Lievens de mogelijkheid is geboden 2 sys temen - inclusief printers- aan te schaffen voor minder dan de prijs van één PC, wordt gekozen voor de dubbele aanschaf 5. Verkiezing extra bestuurslid De aanwezige taken zijn door het bestuur geïnventari seerd waarna deze verdeeld zijn over de leden. Iemand die planologie in zijn/haar portefeuille wil nemen, wordt node gemist. Nog belangrijker evenwel is het feit dat J. Lievens te kennen heeft gegeven te willen stoppen met de secretariaatswerkzaamheden. Voorgesteld wordt dan ook het bestuur met één persoon uit te breiden; daarna zal het bestuur binnen de eigen gelederen iemand polsen voor dit werk. 40

de Steltkluut | 1988 | | pagina 8