NESTKASTENPROJEKT Vanaf eind april 1987 hebben we in Braakman noord 10 nestkasten hangen; 8 mezenkasten met de vliegopening van 32 mm en 2 vliegen- vangerkasten. Toen we drie dagen nadat we de nestkasten opgehangen hadden, ze kwamen kontroleren waren er reeds 5 bewoond, 4 door een Koolmees- paar en 1 door een Pimpelmeespaar Toen we na twee weken weer gingen kijken, waren er 7 kasten bezet; 6 door Koolmezen en 1 door een Grauwe vligenvanger. De Pimpelmees was er uitgegooid, waarschijnlijk doordat de vliegopening te groot was. Eigenlijk hadden we 8 bewoonde kasten, want toen we de kasten aan het kontroleren waren zat er in 1 nestkast een wespennest. 70% van de nestkasten was dus bewoond door vogels, wat wij best wel veel vinden. Ve hebben er ondertussen weer al een aantal nestkasten bij ge hangen. Er hangen er nu ongeveer 20, maar er kunnen er nog een aantal bij Dus als u nog een goede nestkast over heeft, of er een voor ons wilt maken, bel dan even naar A. Vieland, telefoon 01150-18130. Er zijn wel enkele voorwaarden. De nestkast moet liefst aan de voorkant open kunnen, want dan kun je hem goed schoonmaken en hij moet waterdicht zijn. Mocht er iets in de nestkast gezeten hebben, dan zullen wij u dat doorgeven. Als er in een nestkast bij u thuis iets heeft gezeten, wilt u dat dan aan nns Hnnm Angelo de Caluwe Alex Vieland, p/a IJsbaanstraat 9, Terneuzen Tabel typen nestkasten Tabel met afmetingen van de meest toegepaste nestkastmodellen. Gegeven zijn steeds de binnenmaten van de kast in cm, gevolgd door de doorsnede van de vliegopening in mm. Deze maten zijn gemiddelden, uw kast mag hier best wat van afwijken. Vaak zullen de afmetingen van het bij u aanwezige materiaal bepalend zijn voor de grootte van de nestkast en. Bij de vliegopeningen dient u wel exakt de aangegeven maten aan te houden. 4 9

de Steltkluut | 1988 | | pagina 17