WILDE PLANTEN Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Christelijke Openbare Bibliotheek te Axel zijn gedurende dit jaar verschillende evenementen georganiseerd. Een drietal evenementen zijn door leden van de Steltkluut ver zorgd en worden nu aan alle leden van onze natuurbeschermings vereniging onder de aandacht gebracht. 1. Van maandag 2 mei tot en met zaterdag 14 mei wordt door ons een tentoonstelling ingericht in de Christelijke Openbare Bibliotheek, Stationsstraat 5, Axel met als thema: "Vilde planten in het gebruik" Deze tentoonstelling met fraaie foto's en begeleidende tekst is opgesteld door de IVN-afdeling Enschede en werd welwillend aan ons ter beschikking gesteld. 2. Op zaterdag 7 mei wordt er een exkursie gehouden in het Axelse bos met als thema: "Wilde planten in de omgeving van Axel" Ronald en Marleen van de Vinckel verlenen hun medewerking aan deze exkursie, zij runnen samen het kruidenteeltbedrijf "Marleen-kruiden" aan de Oude Zeedijk te Axel. Wie kunnen beter dan Ronald en Marleen ons veel over de gebruiksmogelijkheden van wilde planten vertellen. Hierbij moet gedacht worden aan het gebruik van wilde planten bij alternatieve geneeswijzen en als voedselbron. Iedereen, die mee wil doen aan deze exkursie moet om 13.30 uur aanwezig zijn aan de ingang van het Axelse bos bij restaurant "Zomerlust". 3. Op maandag 9 mei wordt s-avonds om 19.30 uur een kookdemon stratie gegeven met als ingrediënten: "Eetbare wilde planten" Deze demonstratie wordt gegeven in de School voor Huishoudkunde en Nijverheid "De Velstede"Tuinstraat 7 te Axel. Tijdens deze evenementen worden de wilde planten eens met andere ogen bekeken en het is boeiend om te ontdekken, dat planten vroeger in het dagelijks leven een belangrijke rol speelden. Hopelijk tot ziens op één van de evenementen. 3 7

de Steltkluut | 1988 | | pagina 5