Vereniging tot Behoud van fN/1 Natuurmonumenten Consulentschap Natuur- en Milieu-educatie Na een vreugdedansje van de pandabeertjes van het W.N.F. en een grote groene kikker verzuchtte de gedeputeerde:" Ik zou willen dat het in de praktijk ook zo gemakkelijk ging" Vervolgens werd aan de aanwezigen een hapje en drankje aangeboden wat onder gezellig gekeuvel werd genuttigd. Tal van prominenten uit de politiek en natuurbescherming ontmoetten elkaar op deze receptie Hierna begonnen de belangstellenden binnen te komen-. De aanloop was over het algemeen erg goed. De bezoekers werden niet alleen geïnformeerd via de gebruikelijke stencils, brochures, boeken en affiches, maar ook via andere meer speelse methodes zoals een computerspe1/kwis en een videoreprotage Rond één uur begon het folkorkest "De Hulstonians" te spelen. Binnen was het een gezellige drukte, gelukkig niet te druk anders loopt toch iedereen maar te dringen. De excursie die om 14.00 uur gepland was onder leiding van Marcel Capello kon helaas door de overvloedige regen niet doorgaan. In het kader van deze milieudag was de Chemo-kar van de gemeente Terneuzen in de Noordstraat geplaatst. Van 11 tot 16 uur kon ieder de overtollige olieres- ten, fotochemicaliën e.d. afgeven. Vooral in de middaguren na de opklaringen mocht de Chemokar zich verheugen in een redelijk aantal bezoekers. Bovendien kregen passanten in de Noordstraat folders uitgereikt waarin een en ander werd uiteengezet over de chemo-kar en de route die ze de komende week zou rijden. Terwijl het Hulsterse folkorkest de sterren van de hemel speelde werden er binnen goede zaken gedaan. Rond de klok van vijven begon de belangstelling te tanen en gingen de medewerkers van de verschillende organisaties hun 'winkeltjes' weer inpakken. Het bestuur van de organiserende vereniging "De Steltkluut" kon op een geslaagde dag terugzien en wil hierbij een woord van dank uitbrengen aan het petit—comité dat voor de voorbereiding en organisa tie van deze dag tekende: Bouke Grootjans, Willy de Koek en Jan Lievens namens de Steltkluut, Sybella Tybosch namens Greenpeace en Maurice Vereecken namens Milieu en Huishouden/Welzijnsraad Sas van Gent 7 4

de Steltkluut | 1988 | | pagina 10