De firma die op deze situatie inspeelt heeft een programma nestkasten in weerbestendig materiaal, dat gezien de prijzen voor ieder toegankelij is. Boven dien is er voor de doe-het-zelvers een bouwtekening van een eenvoudige mezenkastdie met enige handig heid en wat afvalmaterieel van van hechthout of iets dergelijks tot een leuk rewsultaat kan leiden. Vat betreft het aanbrengen nestgelegenheid voor GIERZWALUWEN levert de firma speciaal ontworpen gierzwaluw-dakpannnen voor diverse typen pannen, zo als "Sneldek, Neroma, Verb. Hollandse, Opnieuw Verbe terde Hollandse De prijzen hiervan liggen tussen de f 25,en de f 35,per stuk. De ervaring heeft geleerd dat gierzwaluwen van deze pannen graag gebruik maken. De beste kansen liggen in woongebie den waar ze vanouds voorkomen, maar door afbraak van oude panden in hun nestgelegenheid beperkt worden. Voor huis en boerenzwaluwen warden voorgevormde nesten van weerbestendig materiaal op dito plankjes geleverd, die op een eenvoudige manier kunnen worden aangebracht. Een ideale gelegenheid om zwaluwen tot broeden uit te nodigen op plaatsen die voor ons het meest geschikt zijn en waar ze door hun uitwerpselen weinig: last veroorzaken. De wintertijd is de tijd bij uitstek om deze voorzieningen aan te brengen. Voor verdere inlich tingen en de uitgebreide brochure kunt U terecht bijWAVEKA Lindenlaan 29, 3971 HA Driebergen tel. 03438-13063 De vogelwerkgroep is zeer geïnteresseerd in de resultaten. Hou ons dus .s.v.p. op de hoogte van uw bevindingen. Bij voorbaat dank en veel succes! i i .je .j: In verband met de verschijningsdatum van de volgende Steltkluut verzoekt de redactie aan diegenen die copy leveren voor ons blad dit bij de redactie in te leveren vóór 27 juni Aangezien wij bovendien niet in die omstandigheid verkeren dat wij kunnen zwelgen in een overdaad aan copy is redactionele aanvulling op dit gebied altijd welkom. Laat eens wat van je horen ook op papier! de redact ie 80

de Steltkluut | 1988 | | pagina 16