DE BUSEXKURSIE NAAR DE VESTVLAAMSE POLDERS Zaterdag 23 januari 1988. Lange tijd tevoren gepland als een zeer geschikte datum voor een ganzen-exkursie in de polders rond Damme en Brugge. Vant dat was een gebied dat garant stond voor grote aantallen van deze vogels. Bovendien kon je er soorten zien die je elders zelden tegen kwam. Maar ja, dat was afgaande op de situatie van de winters in de afgelopen jaren. De winter 1987-88 bleek zich te houden aan de statistische regel, dat na een paar strenge er zeker een zachte winter zou komen. Het werd dan ook een echte kwakkel-winter Geen sneeuw en ijs, de uitgekiende sfeer voor het bekijken van pleisterende ganzen. Ve waren er een beetje op voorbereid, want in onze kontreien waren ze ook maar met mate aanwezig, om van soorten maar niet te spreken. De kambinatie met onze zusterklub in het Vesten bleek ook al niet zo geweldig. Slechts een paar leden van het Duumpje stapten in Oostburg op de bus. Overigens zat die goed vol. Aanvankelijk zag het er dus allemaal niet zo rooskleurig uit. Dat deze busreis toch een geweldig succes werd, is voor een niet gering deel te danken aan onze voortreffelijke Belgische gidsen, die in het gebied kind aan huis zijn en weten te improviseren. In de eerste plaats moet dan genoemd worden André van Puymbroeck, onze bekwame buschauffeur en vogelkenner (waar vind je een derge lijke unieke kombinatie die reeds vroeg uit de veren was om de eerste deelnemers om half acht in Hulst op te halen. Zijn rijvaardigheid werd onderweg ruimschoots bewezen door het nemen van smalle polderwegen en scherpe bochten. Dat er incident eel eens een wegafzetting sneuvelde, was van ondergeschikt belang. De bus zelf liep geen schrammetje op! Direkt na het passeren van de grens voorbij Sluis, viel ons het kleinschalig landschap op. Akkers afgewisseld door stukken weiland, gestoffeerd met de vertrouwde vogels, Eksters, Kieviten, Torenvalk en vrij veel reigers. 8 8

de Steltkluut | 1988 | | pagina 24