op. Hoewel slechts tijdelijk, is het een prachtig gebied voor bizondere waarnemingen. Dat moesten we dus zeker zien! Met groot enthousiasme werden we de warme bus uitgelokt en het gebied ingeloodst Zeer vogelrijk, zeer soortenrijk dat ook, maar lekker weer was het niet bepaald en niet iedereen had zijn laarzen aan. Ve waren dan ook blij om terug in de bus te stappen. Toch even een paar bizondere waarnemingen: Bonte kraaien en winterverblijven van de Bisamrat! Onze exkursieleider kwam toen pas goed in z'n ritme. De bus werd richting havens gedirigeerd en hoewel het weer steeds verslechterde, werd het pas toen een echte busexkursie. Vlakbij de vogels tot op enkele tientallen meters en dan komfortabel in de bus! Vie doet je wat. Prachtig was te zien dat ondanks het winterseizoen de paarvorming bij de eenden reeds volop aan de gang was. Hoewel opmerkelijk, bleek een en ander niet zeldzaam, want ook onder de mensen in de bus was dit verschijnsel hier en daar waar te nemen. Het liep tegen het eind van de middag en het programma zat er ver Ve hadden haar reeds eerder opgemerkt, Monique van Vlemmeren, onze gastvrouw in het Schoolmuseum te Gent. Maar ze bleef bescheiden op de achtergrond. Totdat bekend werd gemaakt dat ze jarig was. ÏTamens iedereen werd ze dan ook op passende vlaamse wijze gefeli citeerd door onze eigen ceremoniemeester en toen kwam de eigenlijke gastvrijheid pas boven. Meestal gaat een exkursie als een nachtkaars uit. Ditmaal kwamen de flessen tevoorschijn en kreeg ieder zoveel cider te drinken als hij of zij wilde. Het zal niet meevallen om dit bij een "return-wedstrijd" te evenaren. Villy de Koek Spaarnestraat 13 Terneuzen 91

de Steltkluut | 1988 | | pagina 26