DE MILIEUKARAVAAN VAS IS TERNEUZEN door Bouke Grootj ans Op zaterdag 9 april 1988 j. 1. was het dan zo ver! Na een maandenlange voorbereiding, landde de milieu karavaan in Terneuzen bij Porgy en Bess aan de Noord straat Het doel van de milieukaravaan was alle Zeeuwse natuur- en milieuorganisaties - een bont geheel met een gezamenlijke doelstelling - op diverse plaatsen aan het Zeeuwse publiek te presenteren. Na Middelburg, Goes en Zierikzee was nu Terneuzen aan de beurt. Daarna komen nog twee lokaties op de route voor n.l. StPhi 1ipsland en Tholen. Rond de klok van negen uur gingen de deuren open en volgde een opbouw van de stands die op circusachtige wijze verliep. Snel en accuraat dus! Eén voor één stroomden de deelnemers binnen en werden door markt meester Jan Lievens aan een passende plaats geholpen De volgende organisaties gaven acte de présence Wereld Natuur Fonds Zeeland Zeeuwse Milieu Federa tie Stichting Landschapsverzorging Zeeland Natuurmonumenten Het Zeeuwse Landschap Vereni ging Zeewind Zeeuws Natuurhistorisch Museum Zeeuwse Bibliotheek natuurbeschermingsvereniging 't Duumpje natuurbeschermingsvereniging De Stelt- kluut Greenpeace Zeeuws-Vlaanderen Werkgroep Kernenergie Zeeuws-Vlaanderen Stichting Welzijns- raad Sas van Gent Werkgroep Milieu en Huishouden Phillipine Insektenwerkgroep van de Steltkluut Milieukompas Sas van Gent; werkgroep Kanaalzone van de Z. M. F. Omstreeks half elf had iedereen het kraampje ingericht, alleen mijnheer Strik was nog druk doende met de opstelling van het prachtige decor voor de openingsceremonie en met het grimeren van de meespe lende kinderen. Omstreeks elf uur verwelkomde de voorzitter van de Steltkluut, dhr. Peter Maas, de aanwezige gasten. In zijn toespraak vroeg hij zich af of er eigenlijk niet te veel geschreven en gepraat wordt over het milieu in plaats van er wat aan te doen. Aan de hand van een groot aantal recente kranteartikelen toonde hij aan dat het milieu als onderwerp tot de dagelijk se actualiteiten behoorde. Alleen de politiek weet telkens weer een ander argument te vinden om de pro blemen voor zich uit te schuiven. Dit gaat zeker op waar het de Westersche1de betreft. Er is weer een extra onderzoek aangekondigd terwij 1 wij al allang weten dat de Westersche1de ernstig vervuild

de Steltkluut | 1988 | | pagina 7