VILDE PLANTEN EXKURSIE 11 juni 1988 Deze exkursie is reeds in de vorige Steltkluut aangekondigd, doch we herinneren u er even aan. Plaats: Voorste kreek te Hoek, verzamelen aan de kreek langs de Molendijk, aanvang 9.30 uur. FIETSEN MET EDIE BOGAERT Zondag 26 juni 1988 Onderhand een jaarlijkse traditie aan het worden is het 2 uur durende fietstochtje met Edie Bogaert. Ve starten om 09.30 uur vanaf Interjute aan de Molenstraat in Clinge en doorkruisen dan eerst het waterwingebied van de Vater- maatschappij Zuid-Vest Nederland, de zogenaamde bossen van Clinge. Langs lege en volle infiltratiekanalen die zo hun eigen biotoop vormen met o.a. Veenwortel en Breedbladige orchis, maar ook met Nachtegaal, Groene specht en Goudvink, komen we in de polders tussen Clinge en Zandberg terecht. Natuurlijk weer een heel ander landschap, waar de kreken die we passeren een aantrekkelijk variatie bieden met o.a. Vitgesterde blauwborst, Kleine karekiet en Rietzanger. Langs de Veelkens die ergens midden in de polder bij Clinge liggen en die een beetje op de beroemde brabantse vennen lijken met hun Gele plomp, Vater- lelies en Gele lis, rijden we naar Zandberg. Vanaf daar gaan we proberen zoveel mogelijk de Liniedijk te volgen die ons terug naar Hulst zal voeren. De Liniedijk is een deel van de vesting Hulst uit de Tachtigjarige oorlog <1568 - 1648). Het is "de Linie van Communicatie" tussen Hulst en de meer naar het oosten gelegen forten Moerschans, De Rape en Zandberg. Zoals u ziet een fiets tocht die u langs historische plekjes zal brengen maar tevens een exkursie vaarop veel van de natuur te zien zal zijn, want de Liniedijk is gekend om zijn rijke variatie aan verschillende soorten vogels, planten en insekten. 6 6

de Steltkluut | 1988 | | pagina 2